Hoppa till innehållet
Till matcherna

Matchen, i detalj. Team Clan Nässjö BK mot Stureby BK

Från slutresultat till varje spelares insats.

Hemmalagets snitt244,4

32 serier

Bortalagets snitt237,8

32 serier

Skillnad i officiell total+210

Hemma − borta

Högsta spelarsnitt266,8

Emil Svensson · 4 serier

Så utvecklades matchen

Guide till sidan

Om matchstatistiken

Aktuellt urval

Team Clan Nässjö BK mot Stureby BK

Resultat och lagtotal

Matchpoängen avgör resultatet. Lagets officiella totalsumma kan innehålla handicap. Skillnaden i lagtotal är hemmalag minus bortalag och är inte matchpoäng.

Snitt och spelartotaler

Scratchresultat, utan handicap. Lagets snitt räknas från giltiga individuella totaler och antal spelade serier. Högsta spelarsnitt och högsta total kan tillhöra olika spelare.

Serie för serie

Grafen visar ackumulerade matchpoäng. Seriepoängen visas bara när de kan stämmas av mot det officiella slutresultatet. Staplarna under lagens serievisning visar resultat utan handicap; ofullständiga lagsummor visas som streck.

Informationen hör till sidan du tittar på.

Ackumulerade matchpoäng efter varje serie.

Team Clan Nässjö BKStureby BK
051015Serie 1Serie 2Serie 3Serie 4
Serie 15 – 0Matchpoäng
Serie 21 – 4Matchpoäng
Serie 34 – 0Matchpoäng
Serie 42 – 3Matchpoäng

Matchens högsta totaler

  1. 1Emil SvenssonTeam Clan Nässjö BK1 0674 serier · 266,8 i snitt
  2. 2Anton AhlgrenTeam Clan Nässjö BK1 0334 serier · 258,3 i snitt
  3. 3William BerggrenTeam Clan Nässjö BK1 0254 serier · 256,3 i snitt
  4. 4Jerry Ekman-WogelStureby BK1 0214 serier · 255,3 i snitt
  5. 5Alex JokiStureby BK1 0154 serier · 253,8 i snitt
Visa lagens scratchresultat serie för serie

Serie för serie

Team Clan Nässjö BK Stureby BK
1991
5S10
1853
1860
1S24
1923
1992
4S30
1848
1977
2S43
1986

Spelarprotokoll

Guide till sidan

Så läser du spelarprotokollet

Aktuellt urval

Team Clan Nässjö BK mot Stureby BK · 2026/27

Serier och totaler

Serier och individuella totaler visas utan handicap (scratch). S1–S4 följer matchens faktiska serieordning, även när en spelare byts in.

Snitt och rankingpoäng

Snitt är giltig scratchtotal delad med spelarens antal spelade serier. Rankp är officiella rankingpoäng och ska inte blandas ihop med matchpoäng.

Streck och nollresultat

Streck betyder ospelad serie eller underlag som inte kan verifieras. Ett rapporterat nollresultat visas som 0. Oklara seriedetaljer ändrar inte en giltig scratchtotal.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Team Clan Nässjö BK: scratchresultat per serie, spelade serier, total, snitt utan handicap och officiella rankingpoäng.
#SpelareS1S2S3S4SerTotSnittRankp
1Emil Svensson30022329724741067266,851,5
2Anton Ahlgren24821629027941033258,339,6
3William Berggren25923127925641025256,332,7
6Jesper Runbom23727924724141004251,018,8
8Peter Hellström2082552142694946236,515,5
10Alexander Tigerstrand2472092262594941235,311,9
14Alfred Berggren2152222452224904226,04,3
15Jonathan Hallberg2772251942044900225,05,0
17Anton Persson––––0––0,0
Stureby BK: scratchresultat per serie, spelade serier, total, snitt utan handicap och officiella rankingpoäng.
#SpelareS1S2S3S4SerTotSnittRankp
4Jerry Ekman-Wogel24628022626941021255,326,7
5Alex Joki20429025526641015253,821,9
7Marcus Tidbeck2372332192664955238,817,0
8Tommy Wendel2442192162674946236,514,8
11Filip Wendel2682352252054933233,38,3
12Max Ornered2002362152774928232,08,0
13Emil Löfström2461802562334915228,84,6
16Christopher Eklund2082502362034897224,31,0
17Leo Ornered––––0––0,0