Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2012/13

Lundastrajken

Lunds Bowlinghall, Lund25 aug. 2012

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Lunds Handikappförening.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
69
Klasser med deltagare
9 / 10

Damer AKategori J

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Camilla Bengtsson04168,3673
2Lena Tulldahl04160,5642
3Maria Billgren04147,3589
4Emma Persson04139,3557

Damer BKategori J

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Eva Månsson04138,0552
2A-C. Persson04136,0544
3Emely Jönsson04135,3541
4Annelie Hansson04132,3529
5Katarina Evergren04131,8527
6Annette Jönsson04123,0492
7Eva Sjöbom04117,0468
8Catarina Johannesson04105,8423
9Christina Ringberg04105,8423

Damer CKategori J

3 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sara Milahovic04111,3445
2Annette Landin0499,0396
3Sabina Svensson0499,0396

Damer DKategori J

3 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anette Arvidsson0499,0396
2Rebecka Johannesson0495,0380
3Ida Stenkilsson0463,0252

Herrar AKategori J

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Johan Tuvesson04173,0692
2Johan Landgren04163,0652
3Rickard Svensson04160,5642
4Paul Danielsen04156,0624
5Anders Rolf04153,5614
6Thomas Berglund04153,3613
7Jesper Karlsson04149,3597
8Johan Fredriksson04143,5574

Herrar BKategori J

13 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Cornelius Hertzberg04171,8687
2Tommy Nilson04170,0680
3Robin Edefell04166,3665
4Fredrik Stegmann04149,3597
5Markus Fors04149,3597
6Benny Nielsen04143,5574
7Patrik Forss04143,3573
8Åke Nilsson04142,8571
9Mikael Åkesson04141,5566
10Håkan Johansson04126,8507
11Mikael Ohlsson04120,0480
12Ronny Nilsson04116,8467
13Göran Carlquist04113,3453

Herrar CKategori J

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Bo Lindahl04143,0572
2Ken Andersson04138,8555
3Oskar Grönvold04128,0512
4Marcus Wessel04126,5506
5Jimmy Månsson04122,8491
6Alexander Hansson04118,0472
7Robert Johansson04117,3469
8M220573ROG0104116,5466
9Johnny Andersson04116,0464
10Martin Jonsson04115,5462
11Håkan Andersson04111,3445
12Fredrik Olsen04111,0444
13Mattias Ahlqvist04110,5442
14Jörgen Håkansson0493,5374

Herrar DKategori J

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anders Loft04130,8523
2Thorkild Nissen04121,3485
3Martin Karlehede04112,0448
4Max Ryrstedt04104,3417
5Christian Svensson0491,0364
6Fredrik Malmsten0490,3361
7Kenneth Sandberg0487,8351
8Lennart Noltorp0486,0344
9Jonas Nilsson0475,0300
10Rikard Jarl0474,8299
11Petar Savanovic0469,3277
12Mats Möllerstedt0446,3185

RännaKategori J

3 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K150171MAR0304224,3897
2K200987SOP0104130,0520
3Patrik Rubin04119,8479