Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2012/13

Junior Masters - Västervik

Västervik - Kingpin, Västervik18 aug. 2012 – 25 aug. 2012

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Team Taggen.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
123
Klasser med deltagare
4 / 4

U23Kategori G

25 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jonas OlssonRapporterade spelblock: 1 292 (6 ser.) · 653 (3 ser.) · 621 (3 ser.) · 459 (2 ser.)Flera spelblock014–3 025
2Tommy LundhRapporterade spelblock: 1 342 (6 ser.) · 597 (3 ser.) · 455 (2 ser.)Flera spelblock011–2 394
3Jesper LarsenRapporterade spelblock: 1 342 (6 ser.) · 564 (3 ser.)Flera spelblock09–1 906
4Glenn AnderssonRapporterade spelblock: 1 286 (6 ser.) · 641 (3 ser.) · 543 (3 ser.)Flera spelblock012–2 470
5Jacob CarlssonRapporterade spelblock: 1 330 (6 ser.) · 609 (3 ser.)Flera spelblock09–1 939
6Martin LindalRapporterade spelblock: 1 311 (6 ser.) · 594 (3 ser.)Flera spelblock09–1 905
7Christoffer JakobssonRapporterade spelblock: 1 226 (6 ser.) · 566 (3 ser.) · 608 (3 ser.)Flera spelblock012–2 400
8Robin PerssonRapporterade spelblock: 1 254 (6 ser.) · 660 (3 ser.) · 582 (3 ser.)Flera spelblock012–2 496
9Mathias PeterssonRapporterade spelblock: 555 (3 ser.) · 256 (1 ser.)Flera spelblock04–811
10Thobias KarlssonRapporterade spelblock: 1 213 (6 ser.) · 510 (3 ser.)Flera spelblock09–1 723
11Robin StefanssonRapporterade spelblock: 503 (3 ser.) · 254 (1 ser.)Flera spelblock04–757
12Kim NordinRapporterade spelblock: 1 213 (6 ser.) · 487 (3 ser.)Flera spelblock09–1 700
13Andreas Persson06200,01 200
14Jesper Lundberg06199,71 198
15Daniel Wigren06196,81 181
16Anton Faust06196,31 178
17Marcus Hultén06194,71 168
18Filip Jansson06189,71 138
19Oskar Almroth06185,71 114
20Christoffer Elefant06185,21 111
21Oscar Degerlund06179,81 079
22Daniel Stefansson06175,01 050
23Andreas Ringqvist06164,7988
24M040392JUL0106160,8965
25Johan Larsson06157,7946

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

JuniorKategori G

24 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Filip WilhelmssonRapporterade spelblock: 1 383 (6 ser.) · 715 (3 ser.) · 504 (2 ser.)Flera spelblock011–2 602
2Jesper SvenssonRapporterade spelblock: 1 459 (6 ser.) · 757 (3 ser.) · 388 (2 ser.)Flera spelblock011–2 604
3Simon NilssonRapporterade spelblock: 1 324 (6 ser.) · 642 (3 ser.) · 592 (3 ser.)Flera spelblock012–2 558
4Sebastian Larsson KuusistoRapporterade spelblock: 1 363 (6 ser.) · 642 (3 ser.) · 522 (3 ser.)Flera spelblock012–2 527
5Jonatan LiewRapporterade spelblock: 1 207 (6 ser.) · 674 (3 ser.) · 622 (3 ser.)Flera spelblock012–2 503
6Emil NilssonRapporterade spelblock: 1 263 (6 ser.) · 603 (3 ser.)Flera spelblock09–1 866
7Kristoffer PerssonRapporterade spelblock: 1 249 (6 ser.) · 633 (3 ser.) · 566 (3 ser.)Flera spelblock012–2 448
8Anton AhlgrenRapporterade spelblock: 1 267 (6 ser.) · 534 (3 ser.)Flera spelblock09–1 801
9Linus EliassonRapporterade spelblock: 626 (3 ser.) · 230 (1 ser.)Flera spelblock04–856
10Sebastian GraveleijRapporterade spelblock: 575 (3 ser.) · 235 (1 ser.)Flera spelblock04–810
11Pontus AnderssonRapporterade spelblock: 1 233 (6 ser.) · 557 (3 ser.)Flera spelblock09–1 790
12Pontus PersicRapporterade spelblock: 1 208 (6 ser.) · 517 (3 ser.)Flera spelblock09–1 725
13Alexander Johansson06199,71 198
14Max Andersson06197,81 187
15Björn Andersson06197,01 182
16Axel Engblom06195,51 173
17Mårten Jonsson06193,81 163
18Henrik Eriksson06192,51 155
19Joakim West06191,51 149
20Johan Andreasson06184,81 109
21M210893JOA0206183,71 102
22Viktor Gullberg06180,01 080
23Markus Carlsson06161,5969
24Calle Waller06157,7946

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

UngdomKategori H

28 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jonathan ErikssonRapporterade spelblock: 1 345 (6 ser.) · 625 (3 ser.) · 445 (2 ser.)Flera spelblock011–2 415
2Benjamin JonssonRapporterade spelblock: 1 306 (6 ser.) · 580 (3 ser.) · 381 (2 ser.)Flera spelblock011–2 267
3Hugo LindgrenRapporterade spelblock: 1 254 (6 ser.) · 583 (3 ser.) · 559 (3 ser.)Flera spelblock012–2 396
4Felix CederlundRapporterade spelblock: 1 257 (6 ser.) · 608 (3 ser.) · 521 (3 ser.)Flera spelblock012–2 386
5Robert LindbergRapporterade spelblock: 1 273 (6 ser.) · 561 (3 ser.)Flera spelblock09–1 834
6Anton GehlinRapporterade spelblock: 1 227 (6 ser.) · 539 (3 ser.)Flera spelblock09–1 766
7Johan IgelströmRapporterade spelblock: 1 194 (6 ser.) · 597 (3 ser.) · 533 (3 ser.)Flera spelblock012–2 324
8Filip ThelanderRapporterade spelblock: 1 173 (6 ser.) · 570 (3 ser.) · 511 (3 ser.)Flera spelblock012–2 254
9Gustav ÅkermanRapporterade spelblock: 1 168 (6 ser.) · 535 (3 ser.)Flera spelblock09–1 703
10Adam HultgrenRapporterade spelblock: 525 (3 ser.) · 224 (1 ser.)Flera spelblock04–749
11Filip PoikelaRapporterade spelblock: 1 177 (6 ser.) · 519 (3 ser.)Flera spelblock09–1 696
12Jesper JacobsenRapporterade spelblock: 503 (3 ser.) · 244 (1 ser.)Flera spelblock04–747
13Ludwig Ingerskog06192,01 152
14Alfred Berggren06191,01 146
15William Svensson06188,71 132
16Gustav Nilsson06188,21 129
17Emanuel Jonsson06179,51 077
18Jesper Runbom06178,71 072
19Timmy Fredriksson06175,81 055
20Emrik Hansson06172,31 034
21Jonathan Martinsson06170,81 025
22Sebastian Hellman06165,5993
23Viktor Albihn06164,8989
24David Sandberg06160,7964
25Daniel Svahn06160,2961
26Daniel Andersson06157,7946
27Alfons Grankvist06140,8845
28Simon Dössing06127,3764

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

FlickorKategori H

46 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sofia NordströmRapporterade spelblock: 1 335 (6 ser.) · 672 (3 ser.) · 686 (3 ser.) · 413 (2 ser.)Flera spelblock4114–3 106
2Linnea FrenningRapporterade spelblock: 1 357 (6 ser.) · 648 (3 ser.) · 358 (2 ser.)Flera spelblock2011–2 363
3Filippa PerssonRapporterade spelblock: 1 393 (6 ser.) · 607 (3 ser.)Flera spelblock329–2 000
4Jenny WegnerRapporterade spelblock: 1 308 (6 ser.) · 680 (3 ser.) · 556 (3 ser.)Flera spelblock812–2 544
5Nathalie AsklundRapporterade spelblock: 1 353 (6 ser.) · 666 (3 ser.)Flera spelblock229–2 019
6Alida MolanderRapporterade spelblock: 1 292 (6 ser.) · 678 (3 ser.) · 611 (3 ser.)Flera spelblock2512–2 581
7Annie ThorellRapporterade spelblock: 1 350 (6 ser.) · 595 (3 ser.)Flera spelblock139–1 945
8Sandra JonassonRapporterade spelblock: 1 306 (6 ser.) · 708 (3 ser.) · 553 (3 ser.)Flera spelblock1812–2 567
9Alice JohanssonRapporterade spelblock: 1 284 (6 ser.) · 567 (3 ser.)Flera spelblock289–1 851
10Linnéa LitchfieldRapporterade spelblock: 617 (3 ser.) · 250 (1 ser.)Flera spelblock264–867
11Frida LöhnertRapporterade spelblock: 1 272 (6 ser.) · 552 (3 ser.)Flera spelblock129–1 824
12Amanda Andersson236188,81 271
13Cajsa Wegner186193,21 267
14Elin Adolfsson96200,51 257
15Lovisa NylundRapporterade spelblock: 567 (3 ser.) · 250 (1 ser.)Flera spelblock314–817
16Jenny Johansson76199,71 240
17Elin Andréasson266180,71 240
18Emelie Wester416165,51 239
19Rebecca Kristiansson306176,01 236
20Victoria Johansson86197,71 234
21Lisa Björklund136192,51 233
22Viktoria Thell286177,31 232
23Madelene Gullberg196185,31 226
24Emelie Tiveljung216182,51 221
25Anna Andersson186185,51 221
26Viktoria Nilsson336170,21 219
27Frida Eriksson246177,71 210
28Rebecca Wingren166185,01 206
29Linnéa Lundman336168,01 206
30Frida Sethsson96190,81 199
31Erika Svensson136186,01 194
32Katrin Jansson116186,81 187
33Amanda Steén116185,21 177
34Ida Håkansson146181,81 175
35Emelie Hult286167,31 172
36Linn Bergand266168,51 167
37Hanna Hallberg276164,01 146
38Matilda Lind276164,01 146
39Felicia Bergvall206170,21 141
40Jennika Gustavsson426146,51 131
41Wilma Karlsson426144,81 121
42Amanda Engström96176,71 114
43Kajsa Eriksson336148,01 086
44Sofia Myllymäki396141,71 084
45Emma Hagman426135,21 063
46Matilda Hultgren116155,0996

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.