Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2012/13

Stockholm Junior Challanger 1

Stockholm - Brännkyrka, Upplands Väsby30 aug. 2012 – 1 sep. 2012

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
51
Klasser med deltagare
4 / 4

Tjejer OpenKategori H

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Fanny Lindahl04208,3833
2Jennifer Byström04205,8823
3Malin Brodin04195,5782
4Nathalie Asklund04192,3769
5Linn Alerius04185,0740
6Amanda Andersson04181,5726
7Liz Larsson04170,3681
8Felicia Berg04163,5654
9Emelie Eklind04162,5650
10Karolina Larsson04153,3613

Tjejer HcpKategori I

18 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Hanna Engevall914146,8951
2Emma Bennerstam914135,8907
3Amanda Helgesson914134,3901
4Maria Lindström444174,3873
5Malou Crosby374175,3849
6Moa Nilsson784132,8843
7Olivia Kretz724138,8843
8Regina Siverling824127,8839
9Emelie Englund544154,5834
10Ida Helgesson914116,0828
11Clara Näslund854120,5822
12Olivia Parenmark Wihlborg434158,0804
13Emelie Neidenmark544146,0800
14Malin Berg734125,3793
15Joanna Eng334156,0756
16Ellinor Hedengren534134,8751
17Sofia Eriksson704115,3741
18Frida Åkerberg764105,5726

Killar OpenKategori H

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Victor Forss04200,3801
2Marcus Jansson04197,3789
3Sebastian Graveleij04184,5738
4Simon Ekström04145,5582

Killar HcpKategori I

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Christian Keto744196,51 082
2Mikael Boström384178,0864
3Jonathan Hallberg664148,8859
4Zakarias Bengtsar Håkansson614151,5850
5Fredrik Berg754130,8823
6Emil Dressel514153,5818
7Max Larsson444156,5802
8Wiktor Svensson644133,3789
9M180497PON01604136,0784
10Robert Sloberg684127,0780
11Tobias Wiklund774117,5778
12Fredrik Dahlman Arvidsson564134,8763
13Pontus Karlsson454140,8743
14Linus Herwig744108,3729
15Joakim Karlsson514130,3725
16Fredrik Helgesson91490,0724
17M130600FRE01604120,5722
18Eric Arveteg404134,0696
19Teo Brolin474127,0696