Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2012/13

Stockholm Junior Challanger 2

Stockholm - Bowl-O-Rama, Stockholm4 okt. 2012 – 6 okt. 2012

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
65
Klasser med deltagare
4 / 4

Tjejer OpenKategori H

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Linn Alerius04202,5810
2Malin Brodin04177,3709
3Karolina Larsson04173,5694
4Emelie Eklind04171,8687
5Lovisa Nylund04171,5686
6Fanny Lindahl04168,8675
7Nathalie Asklund04160,0640
8Jennifer Byström04159,0636
9Felicia Berg04156,5626
10Amanda Andersson04156,5626

Tjejer HcpKategori I

26 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Cecilia Keve684173,0964
2Emma Gahn514185,5946
3Emma Lejman524170,5890
4Vendela Solum864129,5862
5Regina Siverling834128,5846
6Maria Lindström454164,3837
7K190998ERI01834124,3829
8Malou Crosby384167,5822
9Hanna Engevall734129,8811
10Frida Åkerberg774124,5806
11Ina Lillstrand434157,8803
12Sofia Eriksson674133,8803
13Emma Bennerstam774123,8803
14Moa Nilsson694131,0800
15Ellinor Hedengren524147,8799
16Frida Birgersson424155,8791
17Emelie Englund574139,8787
18Malin Berg714125,0784
19Emelie Neidenmark534142,8783
20Alexandra Karlsson914104,5782
21Amanda Helgesson774113,8763
22Joanna Eng354152,8751
23Olivia Kretz714116,3749
24Ida Helgesson91494,8743
25Natalie Orrego544130,8739
26Olivia Parenmark Wihlborg434141,5738

Killar OpenKategori H

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Dennis Andersson04229,0916
2Victor Forss04223,3893
3Sebastian Graveleij04208,3833
4Robin Sundberg04193,5774
5Patrik Hillborg04178,8715
6Simon Ekström04162,3649

Killar HcpKategori I

23 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jesper Töyrä884138,8907
2Zakarias Bengtsar Håkansson604165,5902
3Mikael Boström354184,3877
4Pontus Karlsson404173,5854
5Eric Arveteg404171,5846
6Jonathan Hallberg634148,5846
7Alexander Wase374169,0824
8Max Larsson444160,3817
9Teo Brolin464158,0816
10Fredrik Dahlman Arvidsson594144,8815
11Joakim Birgerson424158,8803
12David Runnhagen424158,5802
13Christian Keto584141,0796
14Emil Dressel474148,8783
15Gustav Stangrund334159,3769
16Linus Herwig714118,5758
17Fredrik Berg704118,8755
18Fredrik Helgesson864100,8747
19Alexander Hanserkers784105,0732
20Wiktor Svensson614118,8719
21M130600FRE01604118,3713
22Lukas Sevelin744102,5706
23Robert Fredriksson444126,0680