Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2012/13

Stockholm Junior Challanger 6

Stockholm - Rinkeby, Stockholm7 mars 2013 – 9 mars 2013

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
61
Klasser med deltagare
4 / 4

Tjejer OpenKategori H

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Linn Alerius04204,3817
2Malin Brodin04197,8791
3Nathalie Asklund04191,0764
4Felicia Berg04189,8759
5Amanda Andersson04180,8723
6Karolina Larsson04161,8647

Tjejer HcpKategori I

20 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Alexandra Karlsson914144,3941
2Cecilia Keve484181,8919
3Frida Birgersson384184,5890
4Emma Lejman394182,3885
5Malin Berg704146,5866
6Emma Bennerstam704145,8863
7Olivia Kretz564159,5862
8Clara Näslund714142,8855
9Olivia Parenmark Wihlborg414171,0848
10Emma Gahn434168,8847
11Ida Helgesson794129,8835
12Ellinor Hedengren514156,3829
13Amanda Helgesson754131,5826
14Emelie Neidenmark534152,8823
15K190998ERI01654140,3821
16Rebecka Wahlström914108,3797
17Sofia Eriksson714126,8791
18Hanna Engevall734124,3789
19Moa Nilsson574139,3785
20Maria Lindström414147,3753

Killar OpenKategori H

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Victor Forss04229,5918
2Dennis Andersson04228,0912
3Mikail Andersson04222,3889
4Jonas Gimhag04215,3861
5Stefan Rehnfeldt04208,3833
6Filip Thelander04202,8811
7Sebastian Graveleij04202,5810
8Björn Rehnfeldt04188,5754
9Kevin Lundh04182,0728
10Oscar Nyholm-Westberg04178,8715
11Simon Ekström04170,3681
12Robin Sundberg04167,3669

Killar HcpKategori I

23 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Alexander Hanserkers654179,0976
2Mikael Boström314210,5966
3Tobias Wiklund684164,5930
4David Runnhagen404190,8923
5Wiktor Svensson594169,3913
6Christian Keto394188,8911
7Teo Brolin554172,8911
8Lukas Sevelin504174,5898
9Jesper Töyrä614161,8891
10Fredrik Dahlman Arvidsson584164,5890
11Johannes Stedt614160,5886
12Pontus Karlsson304190,8883
13Max Larsson464173,3877
14Emil Dressel434174,8871
15Jonathan Hallberg454165,5842
16Anton Lalli844126,3841
17Alexander Wase304178,8835
18Sebastian Hellsing374171,5834
19M130600FRE01914111,5810
20Fredrik Helgesson734126,8799
21Joakim Karlsson454151,8787
22Zakarias Bengtsar Håkansson474148,8783
23Linus Herwig704123,0772