Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2012/13

Höstrusket

Stockholm - Jakobsberg, Järfälla6 okt. 2012

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Bus.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
122
Klasser med deltagare
5 / 5

Klass AKategori J

21 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Tommy Lindström03181,7545
2Thomas Andersson03177,7533
3Conny Nilsson03177,3532
4Robin Savolainen03171,7515
5Johan Larsson03171,3514
6Mathias Lööw03168,7506
7M210991MAR0103165,0495
8Lennart Bäck03163,3490
9Anders Åslund03161,7485
10M020971ROB0103161,7485
11Stefan Hellman03157,0471
12Peter Svensson03156,3469
13Alexander Johansson03155,7467
14Stefan Nowakowski03149,3448
15Mikael Andersson03148,3445
16Erik Nyström03148,0444
17Joakim Haraldsson03148,0444
18Susanne Karlsson03142,0426
19Mikael Jonsson03141,7425
20M160878TOM0103141,0423
21Maria Carlehed03119,7359

Klass BKategori J

25 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M050281ERN0103165,3496
2Claes Kårsell03162,0486
3Petri Tanner03154,3463
4M240764JOH0103153,3460
5Roger Munter03149,3448
6M191270NIK0103147,0441
7Emma Jarheim03143,3430
8Camilla Salkert03142,3427
9John Strindmark03141,3424
10Maria Hagstedt03139,7419
11Stefan Lundstedt03139,0417
12Rickard Blomdahl03138,0414
13M061182JON0203135,7407
14M150673SHE0103133,3400
15M010694SEB0103131,3394
16Erik Nilsson03129,7389
17M230462JAN0203129,3388
18M291088TOM0103124,3373
19M230796DAN0103124,0372
20Hans Erik Jacobson03123,3370
21Andreas Leuving03120,7362
22M200658HÅK0103117,7353
23Berth Mattsson03114,7344
24M140980PET0103114,7344
25Tobias Knaerkegaard03107,3322

Klass CKategori J

34 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mats Karlsson03139,0417
2Anders Fougner03135,3406
3M111061CHR0103132,0396
4Emelie Egeberg03131,0393
5Susanne Englund03129,3388
6David Tärnström03128,7386
7Louise Andersson03127,0381
8Daniel Hägerbäck03126,0378
9Lisa Dahl03126,0378
10M020761JOH0103123,3370
11M290967PAT0103123,3370
12Linus Juhlin03122,3367
13Stefan Westerdahl03120,0360
14M011255HEN0103116,3349
15K301080ANN0103116,0348
16A-L. Haataja03115,3346
17Camilla Lind03113,7341
18Åsa Jacobsson03112,3337
19A-K. Bäck03109,7329
20K230364ÅSA0103108,7326
21M020476RIC0103108,0324
22Samuel Bergström03108,0324
23Therese Persson03105,7317
24J-E. Lundwall03102,7308
25Susanna Holmgren03100,7302
26K140896THE0103100,0300
27M090476BER010396,3289
28Lotta Elebrand0396,0288
29K051083ROR010395,7287
30M140879RON010392,3277
31M310554PET010392,0276
32M110988VIK040390,0270
33M150764JON010385,7257
34K280881LIS010372,7218

Klass DKategori J

28 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M160168MAT0103145,7437
2M100159MAT0103123,0369
3K300785JAN0103120,0360
4M031282DAN0103116,3349
5K010275ANN0503115,3346
6K250478CAM0103115,3346
7Daniel Pettersson03114,3343
8Frida Ek Kofod03108,7326
9K040167ANN0203107,3322
10M120477TOO0103105,3316
11M071284BJÖ0103104,7314
12Johan Hillborg03104,3313
13M210679MIK1003104,0312
14M170757BJÖ0103103,7311
15K170272TUI0103103,7311
16M160880JOH0403102,3307
17K181068AGN0103100,7302
18M031255BEN020398,7296
19M060560ULR010397,3292
20N-G. Eriksson0396,3289
21M100693JON040392,7278
22Linnéa Björkqvist0391,7275
23M170579CHR010389,3268
24K260969ANN010388,3265
25Kasper Lindqvist Söderström0383,0249
26Lena Sommargren0380,7242
27M150671AND010378,0234
28K070958CHR010376,3229

Klass EKategori J

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mattias Lindberg03111,0333
2M030986ANT0203110,3331
3M130173YNG0103102,7308
4K220474ELI0103100,3301
5M280690JOH0203100,0300
6M080987SIM010399,0297
7K010188EMM390397,0291
8M111186MER010395,0285
9M310883SEB010390,3271
10M241288VIC020376,7230
11K031071MAR020372,0216
12M210889SAM020370,3211
13K100288BRI010365,0195
14K110784THE010343,7131