Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2012/13

Höstrusket 2012

Stånga Bowlinghall, STÅNGA4 nov. 2012 – 5 nov. 2012

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stånga IF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
24
Klasser med deltagare
1 / 1

Höstrusket 2012Kategori D

24 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Greger EneqvistRapporterade spelblock: 949 (4 ser.) · 963 (4 ser.)Flera spelblock158–1 912
2Stefan RundbyRapporterade spelblock: 939 (4 ser.) · 939 (4 ser.)Flera spelblock38–1 878
3Tom SiltbergRapporterade spelblock: 982 (4 ser.) · 921 (4 ser.)Flera spelblock388–1 903
4Göran OlofssonRapporterade spelblock: 997 (4 ser.) · 916 (4 ser.)Flera spelblock148–1 913
5Joakim WerkelinRapporterade spelblock: 907 (4 ser.) · 900 (4 ser.)Flera spelblock698–1 807
6Ola AldenrothRapporterade spelblock: 944 (4 ser.) · 894 (4 ser.)Flera spelblock198–1 838
7Mikael JohanssonRapporterade spelblock: 921 (4 ser.) · 877 (4 ser.)Flera spelblock178–1 798
8Andreas TjengvallRapporterade spelblock: 941 (4 ser.) · 841 (4 ser.)Flera spelblock258–1 782
9Bo Pettersson434183,8907
10Benny Bodin54220,0900
11Claes Johansson134209,0888
12Tobias Jakobsson184203,5886
13L-M. Jakobsson314189,5882
14Arvid Thomsson54212,8871
15Emrik Hansson364180,0864
16H-O. Jakobsson374177,0856
17Jimmy Larsson184193,5846
18Maria Eklöf144197,0844
19Joakim Pettersson64201,8831
20Annicka Bodin234177,3801
21Göran Fransson234176,3797
22Charlotte Eliasson194177,0784
23Vivian Molin384140,3713
24Hugo Lindqvist04150,8603

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.