Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2012/13

ÖIS Jubileumstävling

SvBF Bowlinghall10 nov. 2012 – 16 dec. 2012

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Örgryte IS.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
120
Klasser med deltagare
6 / 6

Klass 1 0-9Kategori H

26 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Peter Ljung06248,01 488
2Tore Torgersen06246,31 478
3Rebecka Larsen06240,01 440
4Olle Svensson46235,71 438
5Tomas Malmberg56234,21 435
6Joline Persson Planefors16236,21 423
7Peter Roos86228,31 418
8Niclas Eriksson36229,81 397
9Christer Petersson76223,71 384
10Anders Holmqvist46226,21 381
11Roger Öberg56224,81 379
12Dennis Johansson06229,31 376
13Jörgen Roos46225,21 375
14Mikael Roos06225,81 355
15Jens Sjöbohm06225,51 353
16Henrik Kärrman76214,51 329
17Arne Moberg46217,21 327
18Robert Andersson06218,51 311
19Mats Wahlström56212,21 303
20Oskar Sjöstedt96207,01 296
21Kevin Karlsson06214,01 284
22Andreas Rosander76203,51 263
23Alf Karlsson66201,01 242
24Niklas Hansson36200,01 218
25Conny Hofling96185,81 169
26Ulf Johansson76180,71 126

Klass 2 10-17Kategori H

20 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Stefan Roos136235,01 488
2Peter Fredriksson176221,51 431
3Lisa Björklund146221,21 411
4Jonny Holm156218,81 403
5Håkan Persson176212,71 378
6Fredrik Westerberg116216,71 366
7Tim Davidsson106212,81 337
8Robert Kjellberg176204,51 329
9Martin Fredriksson146206,71 324
10Niklas Högberg156202,31 304
11Tobias Karlsson136203,71 300
12Annie Thorell146201,81 295
13Kim Jensen166199,31 292
14Jani Silvén116204,31 292
15Anette Ljung156198,51 281
16Emma Åberg176194,71 270
17Andreas Magnusson176193,51 263
18John Johansson176188,51 233
19Christoffer Wetterberg126191,21 219
20Leif Davidsson136181,01 164

Klass 3 18-25Kategori H

23 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Tony Lundqvist196230,31 496
2Timmie Måssebäck216213,81 409
3Roger Edvardsson256206,71 390
4Helena Hofling Bruhns206209,31 376
5Jesper II Carlsson216207,71 372
6N-O. Olsén236204,51 365
7Jessica Magnhammar186208,01 356
8Leif Nyberg Samuelsson256196,71 330
9Kenny Persson206198,81 313
10Manuel Rivas246194,31 310
11Jonas Magnusson196198,71 306
12Niklas Lönnerfors206197,31 304
13Stefan Tisell236191,01 284
14Robert Stålcrona256188,81 283
15Morgan Ask196193,21 273
16Samuel P Flodin216190,01 266
17Maria Pettersson246186,31 262
18Christian Carlsson216188,81 259
19Leslie Thorén196187,31 238
20Magnus Snell186187,21 231
21Renée Jedenius206184,51 227
22John Stenberg256177,01 212
23Bengt Gustavsson186181,81 199

Klass 4 26-33Kategori H

24 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Kenth Löfgren276207,51 407
2Hans Lindström276202,81 379
3Eddy Kairis316198,71 378
4Kurt Malmberg296198,51 365
5Caroline Hjertberg Eriksson306195,71 354
6Egil Krog296194,31 340
7Åsa Carlsson336187,31 322
8Anders Forssell306190,31 322
9Robin Lindgren266194,01 320
10Morgan Qvick276188,51 293
11Sebastian Carlund326182,51 287
12Claes Björklund286185,31 280
13Håkan Högberg296184,01 278
14Victoria Björk326180,31 274
15Gunnar Elvin306177,51 245
16Oskar Mohlin306176,81 241
17Pekka Sarajärvi316175,51 239
18Stefan Lagfalk266174,21 201
19J-E. Silvén306168,81 193
20M170473PAT01326166,81 193
21Mikael Wrigsjö316165,51 179
22Susanne Freij296165,01 164
23Ove Edlund306162,21 153
24Carina Wiktorsson276157,71 108

Klass 5 34-42Kategori H

27 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Patrik Bergwall376212,01 494
2Daniel Lilja356195,51 383
3Bjorn Ivar Hansen426186,31 370
4Ylva Almqvist376190,01 362
5Daniel Johansson426183,21 351
6Joakim Bruhns426181,01 338
7Conny Andersson366180,51 299
8Denny Lindqvist396176,01 290
9Emma Kindstrand426168,21 261
10Pär Andersson426168,21 261
11Adam Blomberg426165,81 247
12Sofia Myllymäki426165,51 245
13Kim Svantesson426165,51 245
14Björn Andersson396166,31 232
15Peter Stenberg356169,21 225
16Jan Thulin356169,01 224
17Leo Andersson426161,81 223
18Carina Claesson426161,31 220
19Johanna Persson356167,01 212
20Peter Bjernhagen356165,81 205
21Tommy Zippert346166,51 203
22Carl Mikael Sandqvist426158,01 200
23Håkan Johansson426155,51 185
24Kasper Kjellberg426153,71 174
25Christer Granberg426153,31 172
26Jesper Jacobsen386154,21 153
27Kevin Quach426142,31 106

FinalKategori D

35 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1N-O. Olsén2311191,82 363
2Rebecka Larsen011232,72 560
3Peter Roos89224,42 092
4Patrik Bergwall379189,82 041
5Kurt Malmberg298196,41 803
6Timmie Måssebäck218201,11 777
7Tony Lundqvist197211,01 610
8Helena Hofling Bruhns207207,11 590
9Caroline Hjertberg Eriksson307192,31 556
10Olle Svensson47219,71 566
11Roger Edvardsson257195,61 544
12Jesper II Carlsson217210,31 619
13Joline Persson Planefors16222,31 340
14Kenth Löfgren276187,71 288
15Jonny Holm156196,01 266
16Stefan Roos136212,01 350
17Anders Holmqvist46204,01 248
18Fredrik Westerberg116208,71 318
19Peter Ljung06228,31 370
20Egil Krog296198,51 365
21Daniel Lilja356173,01 248
22Tore Torgersen06221,51 329
23Peter Fredriksson176193,51 263
24Joakim Bruhns426172,01 284
25Morgan Ask193199,3655
26Ylva Almqvist373180,3652
27Bjorn Ivar Hansen423169,7635
28Lisa Björklund143194,7626
29Håkan Persson173187,7614
30Håkan Högberg293174,7611
31Hans Lindström273175,3607
32Daniel Johansson423155,7593
33Tim Davidsson103186,7590
34Tomas Malmberg53191,3589
35Niclas Eriksson33191,3583