Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2012/13

Norrtouren - Älvsbyn

Älvsby Bowlinghall, Älvsbyn7 okt. 2012

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Norrbottens BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
27
Klasser med deltagare
2 / 2

FlickorKategori H

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Felicia Lundh745163,01 185
2K280901ELI01915117,01 040
3Jenny Sandberg455158,01 015
4Sara Almqvist335166,4997
5Hanna Eklund915108,2996
6K121199MAJ01915105,0980
7Ellen Ekholm575134,0955
8Maja Öberg425128,0850

PojkarKategori H

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jens Värnberg655180,21 226
2Samuel Sandgren685172,01 200
3Elias Johansson825150,21 161
4Filip Edin825148,81 154
5Marcus Carlsson655162,21 136
6Lukas Lindgren775142,41 097
7Emil Holmberg235196,21 096
8Oskar Sandström825116,6993
9Sebastian Andersson645133,4987
10Alex Möller475149,8984
11Felix Hjelmdahl285168,2981
12Johannes Granström55190,6978
13Filip Axheim605135,0975
14Mattias Johansson495143,8964
15Martin Helgesson675125,2961
16Ronny Pettersson405147,8939
17Felix Nilsson325154,8934
18Niklas Johansson615123,6923
19Jens Mörtsell465118,4822