Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2012/13

DM Junior - Södermanland

SvBF Bowlinghall8 dec. 2012

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Södermanlands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
34
Klasser med deltagare
6 / 6

Knatte FlickorKategori H

3 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Moa Ekström04126,0504
2Elisabeth Norkvist04105,5422
3Hanna Larsson0488,3353

Knatte PojkarKategori G

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Linus Johansson04139,5558
2M081100AND0104132,3529
3Emil Johansson04101,3405
4Anton Ekengren0497,0388
5M210602EDW010488,0352

Ungdom FlickorKategori H

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Olivia Wallentin06159,8959
2Maria Lindius06146,8881
3Matilda Larsson06126,8761
4Emelie Larsson0696,3578

Ungdom PojkarKategori G

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Hugo Lindgren06190,51 143
2Robin Eriksson06172,51 035
3Fredrik Wangenfors06163,5981
4Anton Ahlén Resare06157,2943
6Martin Widholm06129,3776
7Jonas Lundberg06128,7772
8Adam Sosuk Josefsson06127,5765
9Albin Jonsson06121,5729
10William Gisslander06116,2697
11Fabian Filander06115,5693
12Rasmus Sjöberg06114,8689
13M220698FRE0106109,7658

Junior FlickorKategori H

2 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Linnea Frenning06191,71 150
2Kim Grape06185,71 114

Junior PojkarKategori G

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Oscar Nyholm-Westberg06209,31 256
2Marcus Bäck06186,21 117
3Jonas Ganebring06186,21 117
4Simon Ivarsson06178,71 072
5Martin Skagerström06178,51 071
6Mattias Andersson06176,51 059
7Alexander Thörnqvist06166,5999
8Philip Rudberg06161,3968