Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2012/13

Trettondagsstaffetten

SvBF Bowlinghall6 jan. 2013

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BC Pegasus.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
136
Klasser med deltagare
2 / 2

DamerKategori G

39 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Camilla Eklund264206,0928
2K280242AST01754151,5906
3Katarina Holmberg444174,3873
4Marie Lindgren384177,8863
5Annsofi Holst324178,8843
6Gunilla Nylander584152,8843
7Birgitta Andersson674141,5834
8Barbro Lundin514156,5830
9Kristina Sävström634142,5822
10Gunnel Söder594145,0816
11Aira Lindkvist734130,0812
12I-L. Gustavsson484153,8807
13Gun Eriksson464155,3805
14K240643ELV01534147,5802
15Anita Johansson244175,8799
16Anna Berlin644134,0792
17Ewy Ekström484150,0792
18Jeanette Ellene634135,0792
19Ingbritt Pettersson284169,3789
20Liselotte Stjernefeldt484149,0788
21Åsa Thenstedt364159,8783
22Lina Hamberg214172,5774
23Christina Olsson334159,8771
24Anna Thorell424150,3769
25Anette Bergman314157,8755
26Anette Blomstedt384147,0740
27Dararat Chaiyatip374147,5738
28Elisabeth Palmcrantz434141,3737
29Mia Sandberg454137,8731
30Margit Ryklint384141,8719
31Kristina Wikström574115,0688
32K290556CAR01624109,3685
33K050342BIR0104167,5670
34K150144GUN0104156,0624
35K101239SIG0104147,5590
36K260747AGN0104140,0560
37K190146ANN0104140,0560
38K220744LEN0104133,8535
39K230941LEN0104121,0484

HerrarKategori G

97 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Tommy Johansson204219,3957
2Simon Juhlin654173,3953
3Tony Sandberg324202,8939
4M291135HOL01334201,0936
5Gustav Stangrund314201,8931
6M091233ANT01474183,3921
7Roine Grundquist444185,8919
8S-O. Pettersson274197,8899
9Erhard Meissner224201,0892
10Michael Westin494173,0888
11Peter Hellgren534169,0888
12M220654SIV01464175,0884
13Mikael Gahnström524168,8883
14Folke Ekström384179,8871
15Tommy Ström384179,8871
16Andreas Bengtsson384179,5870
17Albin Wase674149,8867
18Kjell Ekström274189,8867
19Anders Thenstedt444172,3865
20M020641GÖR01454171,3865
21Thomas Ekström144201,5862
22Dolve Forslöv374178,3861
23Peter Dimander144200,8859
24Robin Hast394175,8859
25Tonie Schargerström374177,8859
26Linus Olsson374177,5858
27Mikael Dahlin474167,5858
28Frans Schulze234190,8855
29Micael Hamberg64207,0852
30Tommi Soveri524161,0852
31Peter Lindberg184194,8851
32Astor Christoffersson384174,3849
33Benny Bengtsson234188,5846
34Patrik Westin404171,0844
35Anders II Ljungqvist484162,8843
36Bertil Pettersson414168,0836
37Torbjörn Granström334176,0836
38John Sjöberg304178,3833
39Magnus Palmcrantz484160,3833
40Björn Jonsson524155,8831
41Göran Eriksson374170,5830
42Rolf Ekström464160,8827
43Jan Sundgren474159,5826
44M241239ROL01814125,3825
45Christer Svärd394166,5822
46Nicklas Halldén364169,3821
47M270545BJÖ01474157,5818
48Bengt Westerlund374166,5814
49Eric Arveteg374166,5814
50Mikael Olsson244179,5814
51Peter Malm674135,8811
52Björn Wåtz474155,3809
53M180844CHR01344167,5806
54M200256ARN01674134,0804
55Lars Eriksson364164,3801
56Jonathan Stridfält414158,3797
57Robin Svanberg154183,5794
58Sten Olsson404158,5794
59M180941HAN01624136,0792
60Mathias Andersson74190,8791
61Staffan Gustafsson274170,8791
62M270136KUR01364161,3789
63Jonas Asklöf524144,5786
64Anders Wilén484148,3785
65Anders Ellene164180,0784
66Åke Thor454150,8783
67Lars Sjölund164179,3781
68Vesa Heinonen234171,8779
69Arne Gahnström364158,5778
70M180740STI01624132,0776
71Göran Westin194174,8775
72Gabriel Holmin354158,5774
73Tomas Backlund264167,0772
74Urban Hammarberg534139,5770
75Jörgen Ek294163,3769
76Pär Eriksson444148,3769
77Rolf Andersson294161,3761
78Thomas Strandin354154,8759
79Daniel Hellsten84178,3745
80Boris Olsson294157,0744
81Christian Sandelin484137,5742
82Joachim Hellström214163,5738
83Niklas Naesström554128,0732
84John Frisell424140,3729
85M250440ÅKE01374143,0720
86M210646SVE01424137,8719
87M090344ELL0104174,5698
88M281147JAN0104167,3669
89M011248BJÖ0104160,0640
90M291138ULF0104158,5634
91M070849CHR0104154,0616
92M270947PER0104151,8607
93M210243LEN0104147,0588
94M221245HAN0104145,0580
95M121230GÖR0104142,8571
96M250735KAR0104141,3565
97M040144ALF0104136,0544