Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2012/13

Till minne av Gerth Andersson

Falkenbergs Bowlinghall, Falkenberg19 maj 2013

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Hallands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
25
Klasser med deltagare
4 / 4

Flickor -10 årKategori H

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sara Lundin04134,0536
2Julia Sporre0495,3381
3Jasmin Johansson0492,3369
4Maja Ortheden0491,8367
5K310703SAG010466,3265
6K011003ELI010457,3229
7K040703ELI010449,8199

Flickor 11-15 årKategori H

3 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Linnéa Andersson04155,0620
2Sunny Östling04134,0536
3Michelle Kranjc04115,0460

Pojkar -10 årKategori H

3 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Fabian Persson04137,5550
2Jonathan Andersson04112,8451
3Axel Ortheden0450,8203

Pojkar 11-15 årKategori H

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1William Andersson04178,8715
2Oscar Svensson04156,8627
3David Bengtsson04152,0608
4Niclas Kiviharju Ström04136,8547
5Emil Tisell04134,0536
6Benjamin Karlsson04126,3505
7Filip Torphage04123,5494
8Samuel Östling04123,3493
9Viktor Karlsson04118,0472
10Tobias Weidenborn04117,0468
11M260402HUG0104113,3453
12M031197LIN0104105,8423