Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2012/13

Skånetouren 2012-2013 - Superfinal

Ängelholm Lucky Bowl, Ängelholm6 juni 2013

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK FH Ängeholm.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
45
Klasser med deltagare
1 / 1

Skånetouren 2012-2013 - SuperfinalKategori F

45 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1André KlinghedenRapporterade spelblock: 883 (4 ser.) · 2 822 (12 ser.) · 294 (1 ser.) · 222 (1 ser.)Flera spelblock3518–4 221
2Mattias NilssonRapporterade spelblock: 2 968 (12 ser.) · 162 (1 ser.)Flera spelblock013–3 130
3John MattssonRapporterade spelblock: 2 888 (12 ser.) · 169 (1 ser.)Flera spelblock213–3 057
4Martin Blixt112228,42 753
5Robin Björnstedt912220,32 751
6Magnus AhlbergRapporterade spelblock: 997 (4 ser.) · 2 719 (12 ser.)Flera spelblock1516–3 716
7Reidulf NilsenRapporterade spelblock: 891 (4 ser.) · 2 083 (9 ser.)Flera spelblock3813–2 974
8Fredrik Sommansson99221,42 074
9Fredrik Lundstedt09225,02 025
10Martin Gunnarsson219200,91 997
11Kim Andersson29219,41 993
12Conny GustafssonRapporterade spelblock: 924 (4 ser.) · 1 991 (9 ser.)Flera spelblock2513–2 915
13Johan Helldén06219,21 315
14Per Montén146205,21 315
15Pär Holmström26215,01 302
16Mats Lunderquist16215,51 299
17Mattias Sundin126203,31 292
18Dennis Johansson06214,81 289
19Urban Gunnarsson76207,81 289
20André Ekberg56208,31 280
21J-E. Nyman206190,81 265
22Rasmus Green146194,01 248
23Anton Jeppsson156186,51 209
24Christian SnappUtan spelat resultat6–––
25Patrik Gustavsson424177,5878
26Tommy Kristiansson154203,5874
27Rebecka Overgaard254192,3869
28Daniel Nilsson94207,8867
29Lennart Olsson64209,5862
30Mikael Simonsson294186,0860
31Peter Gunnarsson194188,5830
32Michael Bengtsson424163,5822
33Tina Montén284175,3813
34Mathias Perzon214181,5810
35Lars Berghman124190,3809
36Jonas Larsson194182,3805
37Ulf Johansson424158,5802
38Michael Wegner114189,0800
39Jonas Olsson64193,0796
40Alexander Martinsson184180,3793
41Petro Härfstrand134183,3785
42Niclas Lundgren254171,0784
43Patrik Ahlgren214174,5782
44Robin Leufvenius154171,5746
45Niklas Assarsson224156,0712

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.