Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2013/14

Stockholm Junior Challanger GP 5

Stockholm - Bowl-O-Rama, Stockholm9 jan. 2014 – 11 jan. 2014

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
64
Klasser med deltagare
4 / 4

Tjejer OpenKategori I

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Malin Brodin04194,5778
2Maria Lindström04190,0760
3Liz Larsson04179,3717
4Nathalie Asklund04175,0700
5Marianne Gimhag04167,3669
6Sandra Arestav04165,0660
7Felicia Berg04157,0628
8Karolina Larsson04151,5606

Tjejer HcpKategori J

18 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Joanna Eng344193,0908
2Olivia Kretz514165,8867
3Clara Näslund514165,0864
4Sofia Eriksson774131,5834
5Alexandra Karlsson594147,8827
6Emma Bennerstam564145,0804
7Hanna Engevall674132,3797
8Johanna Stål474151,3793
9Malou Crosby324166,0792
10Veronika Karlsson914107,0792
11K120701IZA01604136,8787
12Vilda Arvidsson914105,8787
13Emelie Englund474148,8783
14Emma Lejman294162,8767
15Jessica Albinsson784113,5766
16Emelie Neidenmark504138,0752
17Malin Berg564130,8747
18Cecilia Keve354143,5714

Killar OpenKategori I

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jesper Lundberg04223,5894
2Alexander Wase04184,5738
3Robin Sundberg04181,5726
4Sebastian Graveleij04179,8719
5Simon Ekström04177,8711
6Joakim Trossvik04165,0660
7Mikael Boström04163,0652
8Jonas Gimhag04150,0600

Killar HcpKategori J

30 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sebastian Hellsing404210,81 003
2Jesper Töyrä514188,3957
3Christoffer Cranser534185,5954
4Zakarias Bengtsar Håkansson384197,3941
5Elias Sjögren914141,3929
6Christian Keto374190,0908
7Jonathan Hallberg374188,5902
8Alexander Hanserkers514168,5878
9Joakim Karlsson394178,3869
10Viktor Sjögren484169,3869
11Emil Dressel384172,0840
12Max Larsson324176,8835
13Fredrik Dahlman Arvidsson434165,5834
14Linus Herwig584150,5834
15Robin Öhlin844123,3829
16Kevin Melin914115,8827
17Andreas Andersson574148,5822
18Wiktor Svensson504153,8815
19David Runnhagen364166,0808
20Loke Arvidsson914109,3801
21Eric Arveteg344164,3793
22Lukas Sevelin404155,8783
23Teo Brolin454149,3777
24Gustav Stangrund294165,0776
25Fredrik Berg694122,3765
26Filip Wendel91499,3761
27Anton Lalli644124,8755
28Hugo Jansson91495,8747
29Johannes Stedt474139,5746
30Tobias Wiklund564114,3681