Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2013/14

Stockholm Junior Challanger GP 6

SvBF Bowlinghall6 feb. 2014 – 8 feb. 2014

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
63
Klasser med deltagare
4 / 4

Tjejer OpenKategori I

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Linn Alerius04201,0804
2Sandra Arestav04191,5766
3Karolina Larsson04182,5730
4Felicia Berg04170,8683
5Marianne Gimhag04167,3669
6Maria Lindström04159,3637

Tjejer HcpKategori J

18 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Johanna Stål444178,5890
2Joanna Eng334186,8879
3Malou Crosby334185,0872
4Emma Lejman284185,0852
5Veronika Karlsson914121,8851
6K120701IZA01604147,8831
7Alexandra Karlsson554152,0828
8Olivia Kretz484157,3821
9Emelie Neidenmark484156,8819
10Emma Bennerstam524151,0812
11Jessica Albinsson774114,3765
12Hanna Engevall654123,3753
13Emelie Englund474138,0740
14Clara Näslund484136,8739
15Malin Berg554129,5738
16Cecilia Keve344146,3721
17Sofia Eriksson654114,8719
18Matilda Melin91487,8715

Killar OpenKategori I

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sebastian Graveleij04218,8875
2Mikael Boström04204,0816
3Robin Sundberg04200,8803
4Jonas Gimhag04182,5730
5Alexander Wase04176,0704
6Simon Ekström04170,8683

Killar HcpKategori J

33 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Andreas Andersson524201,51 014
2Zakarias Bengtsar Håkansson414204,8983
3Kevin Melin914151,3969
4Emil Dressel364193,5918
5Joakim Karlsson404182,0888
6Elias Sjögren774144,3885
7Robin Öhlin834135,8875
8Jonathan Hallberg374180,5870
9Alexander Hanserkers514165,0864
10Oscar Hedenberg434172,0860
11Anton Lalli614150,3845
12Fredrik Dahlman Arvidsson424168,3841
13Johannes Stedt484161,8839
14Teo Brolin454163,5834
15Loke Arvidsson914115,3825
16Christoffer Cranser524153,0820
17David Runnhagen364162,8795
18Sebastian Hellsing394159,8795
19Max Larsson324166,3793
20Jimmy Björk804117,8791
21Eric Arveteg354162,0788
22Linus Herwig544142,0784
23Robin Ljungqvist494146,8783
24Filip Lingefelt594136,5782
25Jesper Töyrä414153,5778
26Rasmus Nygren804114,0776
27Christian Keto364157,8775
28Tobias Wiklund564129,0740
29Fredrik Berg694114,5734
30Viktor Sjögren444136,8723
31Kim Källström91488,5718
32Wiktor Svensson504122,8691
33Hugo Jansson91473,0656