Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2013/14

Hälsingetouren Hudiksvall

Hudiksvalls Bowlinghall, Hudiksvall1 okt. 2013 – 10 nov. 2013

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Hälsinglands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
53
Klasser med deltagare
1 / 2

Hälsingetouren HudiksvallKategori G

53 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Frida Nord-NohrénRapporterade spelblock: 653 (3 ser.) · 862 (4 ser.) · 955 (4 ser.)Flera spelblock2911–2 470
2Christer SundqvistRapporterade spelblock: 676 (3 ser.) · 914 (4 ser.) · 910 (4 ser.)Flera spelblock411–2 500
3Anette LarssonRapporterade spelblock: 676 (3 ser.) · 901 (4 ser.)Flera spelblock497–1 577
4Hannu KaunisvesiRapporterade spelblock: 722 (3 ser.) · 897 (4 ser.)Flera spelblock457–1 619
5Lennart GrahnRapporterade spelblock: 688 (3 ser.) · 870 (4 ser.)Flera spelblock237–1 558
6Kjell AnderssonRapporterade spelblock: 759 (3 ser.) · 870 (4 ser.)Flera spelblock377–1 629
7Anders ByströmRapporterade spelblock: 696 (3 ser.) · 855 (4 ser.)Flera spelblock407–1 551
8Magnus ElofssonRapporterade spelblock: 640 (3 ser.) · 902 (4 ser.) · 845 (4 ser.)Flera spelblock3211–2 387
9Daniel GyllenqvistRapporterade spelblock: 652 (3 ser.) · 668 (4 ser.) · 825 (4 ser.)Flera spelblock3211–2 145
10Cecilia BerglundRapporterade spelblock: 712 (3 ser.) · 820 (4 ser.)Flera spelblock507–1 532
11Ulf JohanssonRapporterade spelblock: 653 (3 ser.) · 838 (4 ser.) · 819 (4 ser.)Flera spelblock3411–2 310
12Daniel LjusbergRapporterade spelblock: 725 (3 ser.) · 818 (4 ser.)Flera spelblock447–1 543
13Margit AnderssonRapporterade spelblock: 673 (3 ser.) · 852 (4 ser.) · 789 (4 ser.)Flera spelblock4811–2 314
14Johan BergRapporterade spelblock: 661 (3 ser.) · 835 (4 ser.) · 775 (4 ser.)Flera spelblock2711–2 271
15Linda JohanssonRapporterade spelblock: 775 (3 ser.) · 821 (4 ser.) · 775 (4 ser.)Flera spelblock4211–2 371
16Magnus AnderssonRapporterade spelblock: 753 (3 ser.) · 819 (4 ser.) · 753 (4 ser.)Flera spelblock911–2 325
17Johan WinlundRapporterade spelblock: 666 (3 ser.) · 790 (4 ser.)Flera spelblock607–1 456
18Urban ErikssonRapporterade spelblock: 638 (3 ser.) · 788 (4 ser.)Flera spelblock607–1 426
19Mikael DahlbergRapporterade spelblock: 672 (3 ser.) · 754 (4 ser.)Flera spelblock227–1 426
20Tomas LindbomRapporterade spelblock: 644 (3 ser.) · 752 (4 ser.)Flera spelblock247–1 396
21Sebastian BlomstenRapporterade spelblock: 650 (3 ser.) · 722 (4 ser.)Flera spelblock57–1 372
22Jonas Romberg SjöbergRapporterade spelblock: 642 (3 ser.) · 711 (4 ser.)Flera spelblock297–1 353
23Simon Hurtig193211,0690
24Kennet Byström363177,0639
25Berra Hillström153197,0636
26Mats Jonasson263184,7632
27Esbjörn Lindberg123197,7629
28Margareta Snäll503159,7629
29Ulf Hurtig293179,3625
30Daniel Grahn53202,3622
31Martin Lundberg573150,3622
32Henrik Ljusberg103196,3619
33Mats Winlund203185,0615
34Irene Paby383166,0612
35Monicka Sundberg503152,7608
36Torsten Rolin503152,7608
37Rut Buska353167,7608
38Johnny Andersson503150,0600
39Eva Lindfors373163,0600
40Johan Buske433155,7596
41Helge Andersson293168,3592
42Tobias Jonsson403157,3592
43Sofia Berg493146,7587
44Thomas Buska123182,7584
45Annet Buska203173,3580
46A-C. Gustafsson183175,3580
47Tom Dahlberg103179,3568
48Anna Schöning273161,3565
49Thomas Lindberg283157,3556
50Stefan Persson103168,7536
51Margaretha Schöning293148,0531
52Sven Mossberg163160,3529
53Simon Runesson343135,3508

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.