Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2013/14

Hälsingetouren Söderhamn

Söderhamns Bowlinghall, Söderhamn15 okt. 2013 – 8 dec. 2013

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Hälsinglands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
32
Klasser med deltagare
1 / 2

Hälsingetouren SöderhamnKategori G

32 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mats JonassonRapporterade spelblock: 667 (3 ser.) · 819 (4 ser.) · 922 (4 ser.)Flera spelblock2511–2 408
2Johan BuskeRapporterade spelblock: 652 (3 ser.) · 958 (4 ser.) · 902 (4 ser.)Flera spelblock4211–2 512
3Jonas Romberg SjöbergRapporterade spelblock: 652 (3 ser.) · 909 (4 ser.) · 890 (4 ser.)Flera spelblock3511–2 451
4Mikael HedströmRapporterade spelblock: 744 (3 ser.) · 880 (4 ser.)Flera spelblock237–1 624
5Daniel LjusbergRapporterade spelblock: 659 (3 ser.) · 828 (4 ser.) · 872 (4 ser.)Flera spelblock4211–2 359
6Hannu KaunisvesiRapporterade spelblock: 769 (3 ser.) · 871 (4 ser.)Flera spelblock457–1 640
7P-O. JonssonRapporterade spelblock: 752 (3 ser.) · 860 (4 ser.)Flera spelblock217–1 612
8Kenneth KarlssonRapporterade spelblock: 687 (3 ser.) · 860 (4 ser.)Flera spelblock287–1 547
9Sebastian BlomstenRapporterade spelblock: 657 (3 ser.) · 813 (4 ser.) · 854 (4 ser.)Flera spelblock411–2 324
10Martin LundbergRapporterade spelblock: 689 (3 ser.) · 689 (4 ser.)Flera spelblock507–1 378
11Tomas MattissonRapporterade spelblock: 662 (3 ser.) · 845 (4 ser.) · 797 (4 ser.)Flera spelblock4311–2 304
12Ulf HurtigRapporterade spelblock: 655 (3 ser.) · 789 (4 ser.) · 792 (4 ser.)Flera spelblock2811–2 236
13Esbjörn LindbergRapporterade spelblock: 686 (3 ser.) · 762 (4 ser.)Flera spelblock137–1 448
14Johan WinlundRapporterade spelblock: 690 (3 ser.) · 750 (4 ser.)Flera spelblock507–1 440
15Kjell AnderssonRapporterade spelblock: 668 (3 ser.) · 879 (4 ser.) · 745 (4 ser.)Flera spelblock3511–2 292
16Magnus Wåglund173217,3703
17Henrik LjusbergRapporterade spelblock: 668 (3 ser.) · 760 (4 ser.)Flera spelblock107–1 428
18Mats WinlundRapporterade spelblock: 680 (3 ser.) · 714 (4 ser.)Flera spelblock207–1 394
19Stefan PerssonRapporterade spelblock: 685 (3 ser.) · 697 (4 ser.)Flera spelblock97–1 382
20Simon HurtigRapporterade spelblock: 668 (3 ser.) · 690 (4 ser.)Flera spelblock197–1 358
21Margareta Snäll503177,3682
22Daniel Gyllenqvist383188,0678
23Thomas Lindberg283196,0672
24Margit Andersson483174,7668
25Berra Hillström163199,7647
26Irene Paby383175,3640
27Sofia Berg473166,3640
28Johan Berg263185,7635
29Urban Eriksson503158,7626
30Helge Andersson303173,0609
31Lasse Bäcklund23184,0558
32Tobias Jonsson383146,0552

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.