Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2013/14

Hälsingetouren Bollnäs

Bollnäs Bowlinghall, Bollnäs15 jan. 2014 – 22 mars 2014

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Hälsinglands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
29
Klasser med deltagare
1 / 2

Hälsingetouren BollnäsKategori G

29 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1P-O. JonssonRapporterade spelblock: 706 (3 ser.) · 987 (4 ser.)Flera spelblock247–1 693
2Esbjörn LindbergRapporterade spelblock: 664 (3 ser.) · 900 (4 ser.) · 949 (4 ser.)Flera spelblock1411–2 513
3Helge AnderssonRapporterade spelblock: 644 (3 ser.) · 944 (4 ser.) · 933 (4 ser.)Flera spelblock3411–2 521
4John Erik MårtenssonRapporterade spelblock: 624 (3 ser.) · 762 (4 ser.) · 910 (4 ser.)Flera spelblock1011–2 296
5My OlssonRapporterade spelblock: 630 (3 ser.) · 874 (4 ser.) · 909 (4 ser.)Flera spelblock2911–2 413
6Kenneth KarlssonRapporterade spelblock: 682 (3 ser.) · 890 (4 ser.)Flera spelblock287–1 572
7Henrik LjusbergRapporterade spelblock: 723 (3 ser.) · 886 (4 ser.)Flera spelblock157–1 609
8Margaretha SchöningRapporterade spelblock: 640 (3 ser.) · 809 (4 ser.) · 882 (4 ser.)Flera spelblock3311–2 331
9Thomas LindbergRapporterade spelblock: 639 (3 ser.) · 899 (4 ser.) · 871 (4 ser.)Flera spelblock3111–2 409
10Jörgen ArvidssonRapporterade spelblock: 635 (3 ser.) · 818 (4 ser.) · 869 (4 ser.)Flera spelblock1711–2 322
11Sofia JohanssonRapporterade spelblock: 679 (3 ser.) · 868 (4 ser.)Flera spelblock507–1 547
12Margit AnderssonRapporterade spelblock: 638 (3 ser.) · 743 (4 ser.) · 865 (4 ser.)Flera spelblock4711–2 246
13Helena EmbretzénRapporterade spelblock: 636 (3 ser.) · 828 (4 ser.) · 810 (4 ser.)Flera spelblock3211–2 274
14Mikael HedströmRapporterade spelblock: 643 (3 ser.) · 775 (4 ser.) · 802 (4 ser.)Flera spelblock2311–2 220
15Peter ScottRapporterade spelblock: 681 (3 ser.) · 787 (4 ser.)Flera spelblock507–1 468
16Tomas MattissonRapporterade spelblock: 705 (3 ser.) · 758 (4 ser.)Flera spelblock427–1 463
17Mats WinlundRapporterade spelblock: 635 (3 ser.) · 697 (4 ser.)Flera spelblock187–1 332
18Susanne Radgren363193,3688
19Daniel Ljusberg383187,0675
20J-E. Eriksson343188,7668
21Mats Jonasson233190,7641
22Hannu Kaunisvesi393171,7632
23Jonas Romberg Sjöberg363174,3631
24Johan Winlund503153,3610
25Johan Buske373164,0603
26Berra Hillström133180,7581
27Kjell Andersson363152,7566
28Lasse Bäcklund53174,3538
29Sebastian Blomsten330,09

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.