Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2013/14

Junior Masters 13/14 Stockholm

Stockholm - Bowl-O-Rama, Stockholm15 feb. 2014 – 23 feb. 2014

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stureby BK.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
178
Klasser med deltagare
5 / 5

U23Kategori G

36 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Christoffer JakobssonRapporterade spelblock: 1 382 (6 ser.) · 1 165 (5 ser.) · 907 (4 ser.) · 238 (1 ser.) · 285 (1 ser.)Flera spelblock017–3 977
2Jerry Ekman-WogelRapporterade spelblock: 1 351 (6 ser.) · 1 158 (5 ser.) · 925 (4 ser.) · 204 (1 ser.)Flera spelblock016–3 638
3Marcus TidbeckRapporterade spelblock: 1 445 (6 ser.) · 828 (4 ser.)Flera spelblock010–2 273
4Adam AnderssonRapporterade spelblock: 1 438 (6 ser.) · 787 (4 ser.)Flera spelblock010–2 225
5Arvid ThomssonRapporterade spelblock: 1 385 (6 ser.) · 1 158 (5 ser.)Flera spelblock011–2 543
6Sebastian ErikssonRapporterade spelblock: 1 415 (6 ser.) · 1 140 (5 ser.)Flera spelblock011–2 555
7Jimmy Wogel05222,21 111
8Anton ElofssonRapporterade spelblock: 1 364 (6 ser.) · 1 078 (5 ser.)Flera spelblock011–2 442
9Rasmus EdvallRapporterade spelblock: 1 336 (6 ser.) · 1 078 (5 ser.)Flera spelblock011–2 414
10Bobby HellmanRapporterade spelblock: 1 342 (6 ser.) · 1 044 (5 ser.)Flera spelblock011–2 386
11Tommy LundhRapporterade spelblock: 1 339 (6 ser.) · 982 (5 ser.)Flera spelblock011–2 321
12Emil Fahlén05196,0980
13Johannes Granström06220,31 322
14Joakim Lundgren06220,21 321
15Kim Nordin06219,21 315
16Anton Stenbeck06218,01 308
17Patrik Hillborg06217,71 306
18Kristoffer Persson06215,51 293
19Robin Persson06215,01 290
20Alexander Johansson06210,31 262
21Alexander Ljusberg06210,31 262
22Samuel P Flodin06210,21 261
23Jesper Lundberg06209,01 254
24Oskar Almroth06207,01 242
25Kevin Karlsson06206,81 241
26Lars Borg06205,81 235
27Marcus Svensson06203,01 218
28Henrik Eriksson06199,81 199
29Robin Sundberg06194,71 168
30William Jönsson06193,01 158
31Linus Hultman06186,31 118
32Daniel Thoden06185,51 113
33Max Larsson06184,21 105
34Zakarias Bengtsar Håkansson06183,01 098
35Sebastian Gabrielsson06165,7994
36Jimmie Nilsson06147,8887

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

JuniorKategori G

28 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Leo GreveriusRapporterade spelblock: 1 425 (6 ser.) · 868 (4 ser.) · 257 (1 ser.) · 268 (1 ser.)Flera spelblock012–2 818
2Filip WilhelmssonRapporterade spelblock: 1 400 (6 ser.) · 1 149 (5 ser.) · 968 (4 ser.) · 227 (1 ser.)Flera spelblock016–3 744
3Ludwig IngerskogRapporterade spelblock: 1 370 (6 ser.) · 1 159 (5 ser.) · 862 (4 ser.)Flera spelblock015–3 391
4Viktor DanielssonRapporterade spelblock: 1 407 (6 ser.) · 754 (4 ser.)Flera spelblock010–2 161
5Max AnderssonRapporterade spelblock: 1 291 (6 ser.) · 1 094 (5 ser.)Flera spelblock011–2 385
6Mårten Jonsson05213,01 065
7Filip PoikelaRapporterade spelblock: 1 335 (6 ser.) · 1 047 (5 ser.)Flera spelblock011–2 382
8Anton AhlgrenRapporterade spelblock: 1 310 (6 ser.) · 1 045 (5 ser.)Flera spelblock011–2 355
9Benjamin JonssonRapporterade spelblock: 1 321 (6 ser.) · 1 029 (5 ser.)Flera spelblock011–2 350
10Simon ErikssonRapporterade spelblock: 1 263 (6 ser.) · 1 006 (5 ser.)Flera spelblock011–2 269
11Jens Mörtsell05198,0990
12Joakim WestRapporterade spelblock: 1 311 (6 ser.) · 989 (5 ser.)Flera spelblock011–2 300
13Anton Gehlin06208,51 251
14Markus Carlsson06206,81 241
15Jesper Runbom06204,01 224
16Petter Paulin06202,71 216
17Sebastian Graveleij06202,31 214
18Carl Kindberg06202,01 212
19Timmy Fredriksson06198,01 188
20Viktor Gullberg06195,81 175
21Felix Hjelmdahl06183,71 102
22Andreas Andersson06177,01 062
23Viktor Albihn06174,81 049
24Cecilia Keve06172,71 036
25Johan Berg06168,01 008
26M140696VIK0206167,81 007
28Viktor Lindström06158,0948
29Jenny Sandberg06136,3818

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

UngdomKategori I

47 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Pontus FalkhällRapporterade spelblock: 1 308 (6 ser.) · 1 148 (5 ser.) · 830 (4 ser.) · 232 (1 ser.) · 228 (1 ser.)Flera spelblock017–3 746
2William SvenssonRapporterade spelblock: 1 357 (6 ser.) · 872 (4 ser.) · 194 (1 ser.)Flera spelblock011–2 423
3Robert LindbergRapporterade spelblock: 1 452 (6 ser.) · 809 (4 ser.)Flera spelblock010–2 261
4Emil HolmbergRapporterade spelblock: 1 318 (6 ser.) · 1 036 (5 ser.) · 741 (4 ser.)Flera spelblock015–3 095
5Filip ThelanderRapporterade spelblock: 1 328 (6 ser.) · 1 023 (5 ser.)Flera spelblock011–2 351
6Emrik HanssonRapporterade spelblock: 1 294 (6 ser.) · 1 001 (5 ser.)Flera spelblock011–2 295
7Emanuel JonssonRapporterade spelblock: 1 274 (6 ser.) · 992 (5 ser.)Flera spelblock011–2 266
8Felix NilssonRapporterade spelblock: 1 246 (6 ser.) · 977 (5 ser.)Flera spelblock011–2 223
9Jakob RingqvistRapporterade spelblock: 1 319 (6 ser.) · 964 (5 ser.)Flera spelblock011–2 283
10Olle ÅströmRapporterade spelblock: 1 138 (6 ser.) · 962 (5 ser.)Flera spelblock011–2 100
11Jonathan Martinsson05186,2931
12Emil Brunn RamstedtRapporterade spelblock: 1 293 (6 ser.) · 892 (5 ser.)Flera spelblock011–2 185
13Alfred Berggren06207,21 243
14Jesper Jacobsen06205,81 235
15Adam Hultgren06204,21 225
16Joakim Trossvik06203,81 223
17Jesper Gren06203,31 220
18Markus Lenefjäll06200,81 205
19Johan Igelström06200,21 201
20Johannes Gottling06199,31 196
21Jonas Dammen06198,01 188
22Alex Möller06191,21 147
23Alexander Erlandsson06190,51 143
24P-E. Ahlström06188,71 132
25Daniel Svahn06188,51 131
26Lucas Widnemark06187,51 125
27Robin Skans06184,31 106
28Jonas Romberg Sjöberg06183,31 100
29Danne Sjöstrand06177,51 065
30Mattias Johansson06176,31 058
31Lukas Sevelin06168,51 011
32Isak Jensen06165,7994
33Daniel Ljusberg06164,8989
34Sigge Nyström06162,8977
35Wictor Siöland Einarsson06162,0972
36Niclas Johansson06159,5957
37Emil Dressel06159,2955
38Linus Söderlund06157,5945
39Niklas Johansson06156,3938
40Alexsander Flodin06155,7934
41M140696VIK0206154,8929
42Benjamin Wikberg06152,8917
43Linus Herwig06150,5903
44Kalle Månsson06149,8899
45Marcus Stenberg06148,7892
46Eric Johansen06146,5879
47Martin Helgesson06134,8809

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

FlickorKategori H

58 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Lisa BjörklundRapporterade spelblock: 1 435 (6 ser.) · 962 (4 ser.) · 227 (1 ser.) · 249 (1 ser.)Flera spelblock1612–2 873
2Sandra JonassonRapporterade spelblock: 1 394 (6 ser.) · 1 126 (5 ser.) · 942 (4 ser.) · 215 (1 ser.)Flera spelblock2016–3 677
3Jessica LarssonRapporterade spelblock: 1 432 (6 ser.) · 928 (4 ser.)Flera spelblock3410–2 360
4Sofia KlangRapporterade spelblock: 1 115 (5 ser.) · 908 (4 ser.)Flera spelblock259–2 023
5Amanda SteénRapporterade spelblock: 1 377 (6 ser.) · 1 089 (5 ser.)Flera spelblock1711–2 466
6Alida MolanderRapporterade spelblock: 1 346 (6 ser.) · 1 064 (5 ser.)Flera spelblock1911–2 410
7Mikaela Roos LarssonRapporterade spelblock: 1 382 (6 ser.) · 953 (5 ser.)Flera spelblock4211–2 335
8Linnea Frenning175169,6933
9Åsa Carlsson276207,31 406
10Filippa Persson146211,31 352
11Malin Runberg326192,21 345
12Fanny Lindahl56217,31 334
13Sandra Brännmo426178,71 324
14Maja Öberg326188,51 323
15Jennie Ronger406180,51 323
16Joanna Eng326188,21 321
17Madelene Gullberg196199,31 310
18Olivia Wallentin316186,81 307
19Maria Lindström306186,71 300
20Clara Näslund426174,51 299
21Alice Johansson346179,81 283
22Mikaela Söderberg306183,21 279
23Liz Larsson276186,21 279
24Cajsa Wegner96203,81 277
25Linn Alerius166196,81 277
26Malin Brodin66206,01 272
27Lovisa Nylund386173,81 271
28Frida Eriksson386173,01 266
29Malin Gref156195,51 263
30Kajsa Eriksson426168,21 261
31Wilma Karlsson426168,01 260
32Amanda Engström106199,71 258
33Felicia Svensson426167,21 255
34Felicia Berg356174,01 254
35Matheo Lidman186190,51 251
36Sanna Näsman406168,31 250
37Nathalie Asklund116196,01 242
38Ellen Ekholm426164,71 240
39Sara Almqvist266180,51 239
40Emelie Hult266180,31 238
41Sandra Arestav236182,21 231
42Sofia Berg396165,21 225
43Caroline Johansson376166,51 221
44Jenny Sandberg346169,01 218
45Sofia Myllymäki326169,01 206
46Emma Lejman286171,81 199
48Mikaela Karlsson266172,31 190
49Lisa Lindell336165,31 190
50Emma Kindstrand376161,21 189
51Christina Kiiskinen36193,81 181
52Emma Bennerstam426153,31 172
53Linnéa Lundman316164,21 171
54Lisa Nordström Green226167,51 137
55Anna Andersson136176,01 134
56Viktoria Nilsson236163,31 118
57Malou Crosby326154,01 116
59Sofia Eriksson426128,71 024
60Jessica Albinsson426116,5951

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

RekryteringKategori H

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Tim GöranssonRapporterade spelblock: 1 307 (6 ser.) · 207 (1 ser.)Flera spelblock347–1 514
2Teo Brolin426174,01 296
3Jonathan Hallberg366179,51 293
4Ebba Fredriksson426167,71 258
5Dominic Möller426167,71 258
6Rasmus Olofsson426161,01 218
7Albin Wase426145,31 124
8Jonathan Larsson306155,21 111
9Marcus Westerlund426131,71 042
10Hanna Engberg426128,31 022
11Felix Bergman06160,7964

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.