Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2013/14

Höstrusket

Stockholm - Jakobsberg, Järfälla5 okt. 2013

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Bus.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
124
Klasser med deltagare
5 / 5

Klass AKategori J

23 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Johan Larsson03194,7584
2Alexander Johansson03193,0579
3Robin Savolainen03187,0561
4Thomas Andersson03182,7548
5Conny Nilsson03181,7545
6Mathias Lööw03180,3541
7Claes Kårsell03165,3496
8Stefan Hellman03165,3496
9Mikael Andersson03163,0489
10Anders Åslund03159,7479
11Tommy Lindström03154,7464
12Susanne Karlsson03149,3448
13M020971ROB0103147,0441
14Lennart Bäck03142,7428
15Roger Munter03140,0420
16M240764JOH0103137,7413
17Magnus Hedström03137,7413
18Peter Svensson03137,3412
19Mikael Jonsson03137,0411
20Joakim Haraldsson03134,0402
21Stefan Nowakowski03129,7389
22Jens Persson03126,7380
23Daniel Pettersson03122,7368

Klass BKategori J

21 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Maria Hagstedt03159,3478
2Rickard Blomdahl03155,3466
3M191270NIK0103155,0465
4M230462JAN0203149,3448
5M150673SHE0103145,0435
6Adriano Nilsson03144,7434
7Louise Andersson03144,3433
8Camilla Salkert03138,0414
9Petri Tanner03133,0399
10Linus Juhlin03129,0387
11M291088TOM0103128,0384
12Berth Mattsson03126,3379
13Emelie Egeberg03121,7365
14Maria Carlehed03120,7362
15M221289ROB0503120,3361
16M140980PET0103117,7353
17M020761JOH0103114,3343
18M270382DAN0103113,3340
19Mats Karlsson03111,7335
20Sofie Hägglöf03111,0333
21Erik Nilsson03109,0327

Klass CKategori J

35 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Michael Strömhielm03151,7455
2Emma Jarheim03144,3433
3M290967PAT0103142,7428
4M160880JOH0403141,7425
5Lotta Elebrand03139,7419
6Anders Fougner03135,0405
7Tobias Knaerkegaard03131,7395
8Frida Ek Kofod03129,3388
9Camilla Lind03128,3385
10Hans Erik Jacobson03128,0384
11Åsa Jacobsson03126,7380
12J-E. Lundwall03126,3379
13Susanna Holmgren03124,0372
14A-L. Haataja03120,7362
15Thomas Berglin03120,0360
16Stefan Westerdahl03119,7359
17M100159MAT0103119,3358
18David Tärnström03117,3352
19Daniel Hägerbäck03116,7350
20K300785JAN0103115,0345
21K181174JES0103114,3343
22Mattias Lindberg03113,7341
23K280881LIS0103113,7341
24Therese Persson03113,0339
25Anna Torngren03112,3337
26Sara Torngren03111,7335
27A-K. Bäck03111,7335
28M140879RON0103109,7329
29M191271BJÖ0103106,3319
30Johan Hillborg03104,7314
31M111061CHR0103103,0309
32Kasper Lindqvist Söderström0394,7284
33M060560ULR010392,7278
34M210679MIK100390,7272
35M120477TOO010381,0243

Klass DKategori J

30 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M031282DAN0103131,3394
2Caroline Dahlström03122,0366
3Patrik Ingö03118,0354
4K010188EMM3903113,7341
5M150764JON0103112,3337
6M071284BJÖ0103112,3337
7M260197JAK0103111,3334
8M020476RIC0103110,3331
9K140896THE0103109,3328
10M270575EDW0103106,3319
11K250478CAM0103106,0318
12M110988VIK0403105,7317
13Linnéa Björkqvist03104,0312
14M040675KAJ0103102,3307
15M170757BJÖ0103100,0300
16M030986ANT020397,3292
17M170579CHR010397,0291
18K221285LOV010396,7290
19K240875LEN010396,3289
20Lena Sommargren0392,0276
21Daniel Pettersson0390,3271
22M050254BO 020388,3265
23M130173YNG010386,0258
24M031255BEN020384,3253
25M100693JON040382,7248
26M011196PAT010381,3244
27M290694KRI010379,7239
28K170272TUI010374,3223
29M310883SEB010372,3217
30M240663AND030370,7212

Klass EKategori J

15 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Simon Bernhardsson03103,0309
2Torbjörn Nikolaisen03101,7305
3M111186MER0103101,0303
4M150671AND0103100,0300
5K260969ANN010397,7293
6Miriam Epstein0394,0282
7K220474ELI010394,0282
8M011169JOH010393,3280
9Evelina Sköldehammar0393,3280
10K020276KAT010391,3274
11Edvin Behmer0386,3259
12K130363SAR010384,0252
13K100288BRI010380,3241
14K031071MAR020370,3211
15K020592CAR010366,0198