Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2013/14

Dalamasters 3 - Borlänge

Borlänge - Maserhallen, Borlänge23 mars 2014

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Dalarnas BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
29
Klasser med deltagare
1 / 1

Dalamasters 3 - BorlängeKategori H

29 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anton MäkiRapporterade spelblock: 665 (4 ser.) · 314 (2 ser.) · 356 (2 ser.) · 214 (1 ser.) · 189 (1 ser.)Flera spelblock2210–1 738
2Alexander TigerstrandRapporterade spelblock: 626 (4 ser.) · 360 (2 ser.) · 386 (2 ser.) · 166 (1 ser.) · 127 (1 ser.)Flera spelblock3510–1 665
3Elin PerssonRapporterade spelblock: 646 (4 ser.) · 319 (2 ser.) · 353 (2 ser.) · 154 (1 ser.)Flera spelblock279–1 472
4Linus SamuelssonRapporterade spelblock: 702 (4 ser.) · 357 (2 ser.) · 397 (2 ser.) · 145 (1 ser.)Flera spelblock119–1 601
5Isak BackRapporterade spelblock: 645 (4 ser.) · 316 (2 ser.) · 351 (2 ser.)Flera spelblock318–1 312
6Isak JensenRapporterade spelblock: 684 (4 ser.) · 331 (2 ser.) · 346 (2 ser.)Flera spelblock88–1 361
7Matilda PellersRapporterade spelblock: 604 (4 ser.) · 372 (2 ser.) · 346 (2 ser.)Flera spelblock128–1 322
8Jonathan LarssonRapporterade spelblock: 765 (4 ser.) · 429 (2 ser.) · 335 (2 ser.)Flera spelblock08–1 529
9Christoffer LarssonRapporterade spelblock: 594 (4 ser.) · 308 (2 ser.)Flera spelblock356–902
10Stina BlybergRapporterade spelblock: 596 (4 ser.) · 287 (2 ser.)Flera spelblock316–883
11Lucas MontinRapporterade spelblock: 601 (4 ser.) · 280 (2 ser.)Flera spelblock316–881
12K231203JOS01Rapporterade spelblock: 552 (4 ser.) · 267 (2 ser.)Flera spelblock356–819
13Johannes TigerstrandRapporterade spelblock: 549 (4 ser.) · 261 (2 ser.)Flera spelblock356–810
14Alexander JuusoRapporterade spelblock: 577 (4 ser.) · 255 (2 ser.)Flera spelblock336–832
15Kristoffer CarlssonRapporterade spelblock: 552 (4 ser.) · 248 (2 ser.)Flera spelblock236–800
16M231201EMI01Rapporterade spelblock: 574 (4 ser.) · 214 (2 ser.)Flera spelblock316–788
17M241003LUK01354101,8547
18Wincent Lassbo354100,8543
19Johan Lidgren94124,0532
20Tobias Lundin334100,0532
21Elin Sahlin294103,8531
22Joachim Alenbring-Öhman35497,0528
23Linnéa Tegelbratt33497,3521
24Wilma Lüdicke-Holmgren294100,8519
25Martin Blyberg35492,8511
26Cecilia Lassbo33493,8507
27M100901ROB0131490,0484
28Linus Ek33486,8479
29M020331ERI0133474,5430

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.