Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2013/14

Mitt-Touren 2013-14 - Birsta

Sundsvall - Enjoy, Sundsvall1 jan. 2014 – 9 feb. 2014

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Ångermanlansd BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
46
Klasser med deltagare
2 / 2

DamerKategori G

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anette Eriksson459181,62 039
2Heléne Brännmo419180,91 997
3Birgitta Sahlin309189,91 979
4Jessica Ström289185,31 920
5Annica Olsson249183,01 863
6Oili Lundström369168,21 838
7Anne Byberg449152,11 765
8Gunilla Byqvist259166,11 720
9M-g. Sjödin483164,7638
10Ida Vedin583153,3634
11Maggie Norlén693141,7632
12Agneta Mattsson453164,0627
13Karin Borgström263182,0624
14Anneli Westman413166,0621
15Karin Sundberg543152,3619
16Gulla Schornack523144,3589
17Susanne Johansson333136,3508

HerrarKategori F

29 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Tobias Jonsson379194,42 083
2Gullimar Åkerlund309200,12 071
3Daniel Ljusberg379189,92 042
4L-E. Hellström309194,02 016
5Björn Wedin19222,32 010
6L-E. Renberg349187,81 996
7Kjell Ohlsson159205,11 981
8Bertil Hemmingsson379178,71 941
9Tomas Byberg219194,01 935
10Linus Vedin39209,91 916
11Björn Schill369175,11 900
12Mikael Olsson219189,91 898
13Stefan Borgström99200,91 889
14Torbjörn Jonsson69203,21 883
15Mats Lundström259183,21 874
16Lars Backlund93215,0672
17Mikael Wiklund363179,3646
18Mikael Hägglund583154,7638
19Martin Lindqvist273183,7632
20Robin Lundström363169,7617
21Kjell Andersson353170,3616
22Stefan Söderlund73194,3604
23Tomas Wikberg173183,0600
24Leif Eriksson373161,0594
25M021254LAR01443149,0579
26Tommy Sjölander383150,7566
27Mattias Jonsson183170,0564
28Ossian Olsson106382,0564
29Jörgen Edlund153149,7494