Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2013/14

Mitt-Touren 2013-14 - Sollefteå

Sollefteå Bowlinghall, Sollefteå1 mars 2014 – 21 apr. 2014

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Ångermanlands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
50
Klasser med deltagare
2 / 2

DamerKategori G

15 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Marion Karlsson669162,12 053
2Jessica Ström289196,62 021
3Agneta Mattsson449180,62 021
4Annica Olsson249197,71 995
5Anneli Westman439177,21 982
6Oili Lundström359179,71 932
7Anette Eriksson459163,21 874
8Maggie Norlén689138,11 855
9Tina Hällkvist553153,7626
10Anne Byberg453161,0618
11Heléne Brännmo403162,7608
12Karin Sundberg553144,7599
13Gulla Schornack533145,3595
14M-g. Sjödin513144,7587
15Karin Borgström273167,7584

HerrarKategori F

35 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1L-E. Hellström279208,02 115
2Ulf Lindqvist189212,42 074
3Peter Hellström319194,62 030
4John Åberg209204,82 023
5Leif Eriksson379187,72 022
6Stefan Söderlund89215,72 013
7Magnus Nilsson289193,41 993
8Björn Schill359186,11 990
9Mats Lundström289188,81 951
10Lennart Johnsson299185,61 931
11Mikael Olsson239191,31 929
12Mikael Wiklund359177,21 910
13Mattias Jonsson199192,41 903
14Stefan Borgström129199,01 899
15Tommy Sjölander419168,21 883
16Kjell Grundström283204,3697
17Torbjörn Jonsson93220,3688
18Bertil Hemmingsson403187,0681
19Hans Holmberg413185,3679
20Tony Lindquist303193,7671
21Mikael Hägglund553166,7665
22Ulf Gustafsson493172,3664
23Tobias Jonsson313187,3655
24M021254LAR01443174,3655
25Jörgen Edlund173200,7653
26L-E. Renberg323184,0648
27Björn Wedin23211,0639
28Tomas Byberg233190,0639
29Tomas Wikberg203189,0627
30Robin Blomström253182,0621
31Kjell Andersson363166,3607
32Martin Lindqvist263176,0606
33Lars Backlund103188,0594
34Robert Finli233172,3586
35Linus Vedin73175,7548