Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2013/14

Trettondagsstafetten

SvBF Bowlinghall6 jan. 2014

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BC Pegasus.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
96
Klasser med deltagare
2 / 2

DamerKategori H

29 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Liselotte Stjernefeldt434179,3889
2R-M. Lindh454176,3885
3Johanna Brunn444177,3885
4Åsa Thenstedt404180,0880
5Ingbritt Pettersson444173,8871
6Camilla Eklund294187,5866
7Christina Eriksson454168,5854
8Anette Blomstedt454167,3849
9Anita Johansson354175,8843
10Barbro Lundin454161,0824
11Carina Malmberg454160,3821
12Lina Hamberg154190,3821
13Jelena Lund454155,5802
14Katarina Holmberg394160,3797
15Caroline Hellgren454153,8795
16I-L. Gustavsson454152,8791
17Gun Eriksson434151,8779
18Kerstin Sahlberg454148,8775
19Barbro Hegvall304161,8767
20Annsofi Holst334158,0764
21Anna Thorell454145,3761
22Mia Sandberg454143,0752
23Hanna Hillman454142,3749
24Elisabeth Palmcrantz444140,5738
25Dararat Chaiyatip404140,3721
26Kristina Wikström454126,8687
27Gunnel Söder454125,8683
28Marianne Karlsson454118,8655
29Birgitta Andersson454101,3585

HerrarKategori G

67 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anders Wallberg454208,01 012
2Gabriel Holmin424189,5926
3Jörgen Ek364192,5914
4Daniel Hellsten74221,0912
5Göran Westin244203,8911
6Andreas Bengtsson364191,5910
7Michael Westin454180,5902
8Urban Hammarberg454179,8899
9Bengt Westerlund324192,3897
10Tommy Ström434179,3889
11Mikael Olsson344187,3885
12Tonie Schargerström454176,0884
13Eric Arveteg344186,0880
14Robin Hast404177,5870
15Lars Sjölund104207,3869
16Mikael Dahlin404177,3869
17Per Svenander454170,5862
18Hans Björkman404174,0856
19Jonathan Stridfält374176,0852
20John Frisell444169,0852
21Tommy Johansson194193,5850
22Thomas Ekström234189,5850
23Astor Christoffersson444168,3849
24Joachim Hellström214191,0848
25Kjell Ekström294182,8847
26Bo Lindh364175,0844
27Anders Thenstedt414170,0844
28Nicklas Eriksson364175,0844
29S-O. Pettersson294180,0836
30Pär Eriksson454164,0836
31Anders II Ljungqvist424167,0836
32Thomas Strandin304178,5834
33Gustav Stangrund294178,8831
34Simon Juhlin454162,8831
35Peter Lindberg124195,5830
36Peter Dimander214186,3829
37Anders Adriansson14205,5826
38Benny Bengtsson254181,5826
39Samuel Glarke454161,3825
40Åke Thor454160,8823
41Bertil Pettersson454160,8823
42Tony Sandberg284176,5818
43Stefan Fredriksson334171,3817
44Magnus Palmcrantz404162,0808
45Frans Schulze224178,5802
46Oscar Karell454153,8795
47Patrik Westin364162,5794
48Nicklas Halldén344164,0792
49Rolf Andersson454152,0788
50L-O. Ljungkvist274169,8787
51Pontus Halldén354161,5786
52Peter Hellgren364159,8783
53Micael Hamberg34192,3781
54Marcus Söderberg444150,3777
55Lars Eriksson414153,0776
56Christer Byström294164,5774
57Tomas Backlund204173,5774
58Kåre Birgersson194174,5774
59Ulf Henriksson404151,0764
60M190246ELL01454146,0764
61Vesa Heinonen204169,3757
62Göran Eriksson414147,5754
63Peter Sandberg234165,0752
64Staffan Gustafsson234164,5750
65Anders Wilén384148,3745
66Sten Olsson354151,3745
67Johan Holm454137,5730