Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2014/15

Mitt-Touren - Birsta

Sundsvall - Enjoy, Sundsvall1 feb. 2015 – 22 mars 2015

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Ångermanlands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
40
Klasser med deltagare
2 / 2

DamerKategori G

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1A-K. Romberg529170,42 002
2Agneta Mattsson439165,01 872
3Anette Eriksson419166,61 868
4Jessica Ström179184,81 816
5Rungarun Khomkhokkroud619140,41 813
6Mikaela Söderberg329165,41 777
7Birgitta Sahlin283189,0651
8Oili Lundström313182,0639
9Anneli Westman433165,3625
10Lisa Malm383167,7617
11Heléne Brännmo363167,3610
12Annica Olsson253178,0609
13Maggie Norlén623140,7608
14Gunilla Byqvist303166,7590

HerrarKategori F

26 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Björn Schill319186,61 958
2Mikael Hägglund539162,91 943
3Stefan Söderlund99201,61 895
4Kjell Andersson379172,81 888
5Ulf Lindqvist119197,31 875
6Mikael Wiklund269179,71 851
7Peter Hellström259178,91 835
8Lennart Johnsson289173,01 809
9Mikael Olsson229178,41 804
10Tobias Jonsson259174,71 797
11Leif Eriksson339165,61 787
12Andreas Olsson299169,31 785
13Mikael Pettersson219175,91 772
14Urban Norman169174,41 714
15Urban Söderberg269161,61 688
16L-E. Hellström249162,01 674
17Peter Sjöberg523152,0612
18Sonny Forsberg423161,3610
19Daniel Ljusberg293174,0609
20M090957TOM02413160,0603
21Jonas Romberg Sjöberg253173,7596
22Mats Lundström213177,0594
23John Åberg173173,0570
24Torbjörn Jonsson83180,7566
25Robin Lundström343147,3544
26Kjell Grundström283150,0534