Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2014/15

DV8 Junior Masters 14/15 - Örebro

Örebro - Strike & Co, Örebro15 sep. 2014 – 28 sep. 2014

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Karlslund IF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
105
Klasser med deltagare
4 / 4

FlickorKategori H

26 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Linn WåhlanderRapporterade spelblock: 1 288 (6 ser.) · 623 (3 ser.) · 222 (1 ser.) · 223 (1 ser.)Flera spelblock4211–2 356
2Lisa LundmanRapporterade spelblock: 1 322 (6 ser.) · 649 (3 ser.) · 191 (1 ser.)Flera spelblock2810–2 162
3Felicia SvenssonRapporterade spelblock: 668 (3 ser.) · 616 (3 ser.) · 195 (1 ser.) · 251 (1 ser.)Flera spelblock418–1 730
4Emelie TiveljungRapporterade spelblock: 1 260 (6 ser.) · 717 (3 ser.) · 602 (3 ser.)Flera spelblock1112–2 579
5Anna AnderssonRapporterade spelblock: 1 298 (6 ser.) · 570 (3 ser.)Flera spelblock179–1 868
6Frida ErikssonRapporterade spelblock: 1 261 (6 ser.) · 663 (3 ser.)Flera spelblock289–1 924
7Mikaela KarlssonRapporterade spelblock: 1 255 (6 ser.) · 635 (3 ser.)Flera spelblock429–1 890
9Linnéa FrankessonRapporterade spelblock: 1 265 (6 ser.) · 569 (3 ser.)Flera spelblock299–1 834
10Lisa Nordström Green06218,31 310
11Judith Friman426166,01 248
12Mathilda Tidbeck296178,01 242
13Christina Kiiskinen136191,81 229
14Mathilda Lotvonen366166,21 213
15Emelie Neidenmark426158,51 203
16Alida Molander146185,01 194
17Linnea Frenning266173,01 194
18Mikaela Roos Larsson416154,51 173
19Alice Johansson306164,71 168
20Linnéa Lundman296161,81 145
21Moa Jonsson406150,71 144
22Wilma Karlsson326157,31 136
23Linnéa Litchfield196170,21 135
24Matilda Jansson256159,51 107
25Matilda Grahn426141,01 098
26Amanda Gran426135,31 064
27Amanda Engström211148,0169

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Pojkar UndgomKategori I

38 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Robert LindbergRapporterade spelblock: 1 386 (6 ser.) · 654 (3 ser.) · 255 (1 ser.)Flera spelblock010–2 295
2Emil HolmbergRapporterade spelblock: 1 266 (6 ser.) · 644 (3 ser.) · 222 (1 ser.) · 202 (1 ser.)Flera spelblock011–2 334
3Jesper GrenRapporterade spelblock: 586 (3 ser.) · 597 (3 ser.) · 198 (1 ser.) · 255 (1 ser.)Flera spelblock08–1 636
4Filip ThelanderRapporterade spelblock: 1 237 (6 ser.) · 574 (3 ser.)Flera spelblock09–1 811
5M120398ALE01Rapporterade spelblock: 1 158 (6 ser.) · 600 (3 ser.) · 525 (3 ser.)Flera spelblock012–2 283
6Pontus FalkhällRapporterade spelblock: 1 303 (6 ser.) · 510 (3 ser.)Flera spelblock09–1 813
7Jonas DammenRapporterade spelblock: 1 165 (6 ser.) · 545 (3 ser.)Flera spelblock09–1 710
8Adam HultgrenRapporterade spelblock: 1 227 (6 ser.) · 540 (3 ser.)Flera spelblock09–1 767
9Markus LenefjällRapporterade spelblock: 1 211 (6 ser.) · 514 (3 ser.)Flera spelblock09–1 725
10Jakob RingqvistRapporterade spelblock: 1 189 (6 ser.) · 486 (3 ser.)Flera spelblock09–1 675
11INT00000000106192,31 154
12Johan Igelström06190,21 141
13Alex Möller06189,81 139
14Jesper Jacobsen06187,31 124
15Jonathan Martinsson06182,01 092
16David Sandberg06181,81 091
17Robin Skans06181,71 090
18Emil Dressel06179,71 078
19Daniel Svahn06179,51 077
20Jonathan Ljungberg06178,71 072
21Mattias Johansson06177,71 066
22Teo Brolin06173,01 038
23David Johansson06172,51 035
24Emil Fransson06171,81 031
25Andreas Kemhagen06170,71 024
26Lucas Widnemark06170,21 021
27Salar Liew06169,71 018
28Joakim Karlsson06161,2967
29Filip Wetterberg06161,0966
30Linus Herwig06160,2961
31Alfred Odbert06157,8947
32Alexsander Flodin06157,7946
33Albin Raihle06156,7940
35Filiph Johansson06148,8893
36Martin Lindegren06144,8869
37Robert Jönsson06131,0786
38Hampus Wiklund06125,2751
39Felix Bergman06111,5669

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Pojkar JuniorKategori H

22 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Filip WilhelmssonRapporterade spelblock: 1 289 (6 ser.) · 598 (3 ser.) · 221 (1 ser.) · 208 (1 ser.)Flera spelblock011–2 316
2Ludwig IngerskogRapporterade spelblock: 1 268 (6 ser.) · 639 (3 ser.) · 196 (1 ser.)Flera spelblock010–2 103
3Albin WahlströmRapporterade spelblock: 1 227 (6 ser.) · 632 (3 ser.) · 147 (1 ser.)Flera spelblock010–2 006
4Niklas AwénRapporterade spelblock: 1 295 (6 ser.) · 528 (3 ser.)Flera spelblock09–1 823
5Robin HultstenRapporterade spelblock: 1 202 (6 ser.) · 566 (3 ser.) · 508 (3 ser.)Flera spelblock012–2 276
6Daniel SikströmRapporterade spelblock: 1 207 (6 ser.) · 574 (3 ser.) · 479 (3 ser.)Flera spelblock012–2 260
7Anton GehlinRapporterade spelblock: 1 225 (6 ser.) · 557 (3 ser.)Flera spelblock09–1 782
8Sebastian GraveleijRapporterade spelblock: 1 185 (6 ser.) · 555 (3 ser.)Flera spelblock09–1 740
9Elliot Nyroos TörnqvistRapporterade spelblock: 510 (3 ser.) · 224 (1 ser.)Flera spelblock04–734
10Markus CarlssonRapporterade spelblock: 1 192 (6 ser.) · 504 (3 ser.)Flera spelblock09–1 696
11Samuel Mäkinen06196,81 181
12Gustav Ekholm06196,51 179
13Simon Eriksson06191,81 151
14Jonathan Eriksson06190,21 141
15Viktor Danielsson06185,71 114
16Jonas Romberg Sjöberg06184,71 108
17Daniel Ljusberg06172,51 035
18David Sandberg06170,31 022
19Emil Jansson06170,01 020
20Niklas Bermlid06163,8983
21Johan Karlsson06152,2913
22Alfred Andersson06150,3902

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

U23Kategori G

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mattias FlodbergRapporterade spelblock: 1 342 (6 ser.) · 682 (3 ser.) · 226 (1 ser.) · 212 (1 ser.)Flera spelblock011–2 462
2Kevin KarlssonRapporterade spelblock: 1 313 (6 ser.) · 686 (3 ser.) · 186 (1 ser.)Flera spelblock010–2 185
3Tommy LundhRapporterade spelblock: 1 335 (6 ser.) · 656 (3 ser.) · 181 (1 ser.)Flera spelblock010–2 172
4Tobias RäisänenRapporterade spelblock: 1 265 (6 ser.) · 692 (3 ser.) · 642 (3 ser.)Flera spelblock012–2 599
5Glenn AnderssonRapporterade spelblock: 1 303 (6 ser.) · 612 (3 ser.)Flera spelblock09–1 915
6Adam AnderssonRapporterade spelblock: 1 256 (6 ser.) · 648 (3 ser.) · 611 (3 ser.)Flera spelblock012–2 515
7Hani AlaniRapporterade spelblock: 1 214 (6 ser.) · 633 (3 ser.)Flera spelblock09–1 847
8Anton FaustRapporterade spelblock: 1 196 (6 ser.) · 586 (3 ser.) · 225 (1 ser.)Flera spelblock010–2 007
9Johan RasmussonRapporterade spelblock: 1 216 (6 ser.) · 560 (3 ser.)Flera spelblock09–1 776
10Emil FahlénRapporterade spelblock: 1 294 (6 ser.) · 541 (3 ser.)Flera spelblock09–1 835
11Jerry Ekman-Wogel06201,01 206
12Henrik Eriksson06194,81 169
13Alexander Thörne Gruvell06191,01 146
14Linus Hultman06190,21 141
15Marcus Tidbeck06190,21 141
16Calle Waller06186,21 117
17Sebastian Larsson Kuusisto06186,01 116
18Erik Magnusson06182,71 096
19Martin Skagerström06168,01 008

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.