Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2014/15

DV8 Junior Masters 14/15 - Ängelholm

Ängelholm Lucky Bowl, Ängelholm6 dec. 2014 – 21 dec. 2014

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK FH Engelholm.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
67
Klasser med deltagare
4 / 4

FlickorKategori H

22 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anna AnderssonRapporterade spelblock: 1 210 (6 ser.) · 626 (3 ser.) · 683 (3 ser.) · 191 (1 ser.)Flera spelblock1113–2 710
2Annie ThorellRapporterade spelblock: 1 257 (6 ser.) · 670 (3 ser.) · 593 (3 ser.) · 222 (1 ser.) · 185 (1 ser.)Flera spelblock714–2 927
6Linn WåhlanderRapporterade spelblock: 1 286 (6 ser.) · 570 (3 ser.)Flera spelblock409–1 856
7Johanna PeterssonRapporterade spelblock: 585 (3 ser.) · 233 (1 ser.)Flera spelblock424–818
8Sandra de NeergaardRapporterade spelblock: 1 205 (6 ser.) · 573 (3 ser.)Flera spelblock09–1 778
9Linnéa AnderssonRapporterade spelblock: 1 268 (6 ser.) · 572 (3 ser.)Flera spelblock429–1 840
10Rebecca WestmanRapporterade spelblock: 1 255 (6 ser.) · 523 (3 ser.)Flera spelblock349–1 778
11Rebecca Wingren226182,31 226
12INT000000001206182,31 214
13Lisa Lindell256176,51 209
14Hanna Engberg366161,21 183
15Emma Kindstrand226172,31 166
16Emelie Hult296163,31 154
17Julia Roos426149,81 151
18Ellen Ekholm286163,21 147
19Sandra Granfeldt176173,01 140
20Ida Elofsson426143,71 114
21Alida Molander116174,31 112
22Frida Eriksson236160,21 099
23Sunny Östling426131,01 038
24Sofia Johansson406132,71 036
25Sofia Myllymäki273129,7470

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Pojkar UngdomKategori I

26 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
4Jesper JacobsenRapporterade spelblock: 1 187 (6 ser.) · 570 (3 ser.)Flera spelblock09–1 757
6Jonathan MartinssonRapporterade spelblock: 1 239 (6 ser.) · 498 (3 ser.)Flera spelblock09–1 737
9Jonas DammenRapporterade spelblock: 1 141 (6 ser.) · 578 (3 ser.)Flera spelblock09–1 719
11Lukas Andersson06184,21 105
12Daniel Svahn06183,81 103
13Alexander Beck06178,71 072
16Oscar Svensson06175,21 051
17Joakim Karlsson06171,01 026
18Emil Fransson06170,81 025
19Robin Skans06168,51 011
20Gustav Gunnarsson06167,51 005
22Samuel Östling06162,7976
24Linus Engström06161,2967
25Sebastian Mårtensson06157,0942
26David Sandberg06156,8941
27INT00000000106154,7928
28Nilesh Schill06153,5921
29Daniel Johansson06151,2907
30Filip Emanuel06149,7898
31Oskar Wirefeldt06147,5885
32Max Näll06139,0834
33Niklas Rothman06137,3824
34Joel Hellberg06131,8791
35Gustav Nylander06124,3746
36Paul Andersson06122,2733
37Erik Ingvarsson06120,0720

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Pojkar JuniorKategori H

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Timmy FredrikssonRapporterade spelblock: 1 112 (6 ser.) · 597 (3 ser.) · 622 (3 ser.) · 223 (1 ser.)Flera spelblock013–2 554
2Jesper II CarlssonRapporterade spelblock: 637 (3 ser.) · 622 (3 ser.) · 193 (1 ser.) · 209 (1 ser.) · 166 (1 ser.)Flera spelblock09–1 827
4Johannes MagnussonRapporterade spelblock: 1 118 (6 ser.) · 552 (3 ser.)Flera spelblock09–1 670
5Pontus PersicRapporterade spelblock: 1 133 (6 ser.) · 538 (3 ser.)Flera spelblock09–1 671
7André AnderssonRapporterade spelblock: 1 077 (6 ser.) · 564 (3 ser.)Flera spelblock09–1 641
8Markus CarlssonRapporterade spelblock: 1 098 (6 ser.) · 508 (3 ser.)Flera spelblock09–1 606
9INT000000001Rapporterade spelblock: 1 095 (6 ser.) · 466 (3 ser.)Flera spelblock09–1 561
10Joakim MårtenssonRapporterade spelblock: 1 087 (6 ser.) · 446 (3 ser.)Flera spelblock09–1 533
11Filip Lundmark06170,31 022
12Martin Weidenborn06167,81 007
13Eric Johansen06130,3782

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Pojkar U23Kategori G

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Tobias RäisänenRapporterade spelblock: 1 366 (6 ser.) · 596 (3 ser.) · 225 (1 ser.)Flera spelblock010–2 187
2Pontus MartinssonRapporterade spelblock: 1 211 (6 ser.) · 564 (3 ser.) · 253 (1 ser.) · 222 (1 ser.)Flera spelblock011–2 250
3Tobias SjöströmRapporterade spelblock: 1 079 (6 ser.) · 625 (3 ser.) · 564 (3 ser.) · 199 (1 ser.)Flera spelblock013–2 467
4Hani AlaniRapporterade spelblock: 1 158 (6 ser.) · 563 (3 ser.)Flera spelblock09–1 721
5Lars BorgRapporterade spelblock: 1 214 (6 ser.) · 558 (3 ser.)Flera spelblock09–1 772
6Mathias PeterssonRapporterade spelblock: 570 (3 ser.) · 520 (3 ser.) · 181 (1 ser.)Flera spelblock07–1 271
7Maximilian StåhlRapporterade spelblock: 1 102 (6 ser.) · 559 (3 ser.)Flera spelblock09–1 661
8Rasmus EdvallRapporterade spelblock: 1 114 (6 ser.) · 549 (3 ser.)Flera spelblock09–1 663
9Alexander NerbringRapporterade spelblock: 1 125 (6 ser.) · 533 (3 ser.)Flera spelblock09–1 658
10Linus EndahlRapporterade spelblock: 1 088 (6 ser.) · 502 (3 ser.)Flera spelblock09–1 590

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.