Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2014/15

Stockholm Junior Challenger Grand Prix - del 2

Stockholm - Rinkeby, Stockholm23 sep. 2014 – 27 sep. 2014

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
48
Klasser med deltagare
4 / 4

Tjejer HcpKategori J

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Emelie Neidenmark514201,81 011
2Regina Siverling444167,8847
3Hanna Engevall704137,3829
4Emma Bennerstam484153,0804
5Malin Berg534146,5798
6Emelie Englund514146,0788
7Johanna Stål374159,8787
8Matilda Melin91499,5762
9Alexandra Karlsson614125,0744
10K120701IZA01454140,0740
11Sofia Eriksson654118,0732
12Isabell From91491,3729
13Rebecka Stål61497,5634
14Vilda Arvidsson68486,0616

Tjejer OpenKategori I

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Liz Larsson04239,3957
2Joanna Eng04174,8699
3Maria Lindström04174,5698
4Marianne Gimhag04170,5682
5Malou Crosby04168,3673
6Emma Lejman04159,3637
7Cecilia Keve04157,3629

Killar HcpKategori J

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Wiktor Svensson594167,8907
2Joakim Karlsson344191,8903
3Oscar Hedenberg474178,5902
4Christoffer Cranser464179,0900
5Filip Lingefelt614155,8867
6Fredrik Dahlman Arvidsson494165,5858
7Fredrik Berg734139,5850
8Sebastian Hellsing344177,5846
9Emil Dressel414170,3845
10Elias Sjögren674142,5838
11Viktor Sjögren474160,5830
12Linus Herwig444162,5826
13Jimmy Björk704130,8803
14Kevin Melin634137,5802
15Tobias Wiklund584141,5798
16Jesper Töyrä434142,3741
17Felix Töyrä91489,5722

Killar OpenKategori I

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mikael Boström04206,0824
2Max Larsson04204,8819
3Lukas Sevelin04197,5790
4Sebastian Graveleij04191,0764
5Dennis Andersson04190,5762
6Andreas Andersson04179,3717
7Zakarias Bengtsar Håkansson04177,3709
8Jonathan Hallberg04177,3709
9Teo Brolin04168,5674
10Alexander Wase04168,0672