Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2014/15

Stockholm Junior Challenger Grand Prix - del 4

Stockholm - Jakobsberg, Järfälla3 dec. 2014 – 6 dec. 2014

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
42
Klasser med deltagare
4 / 4

Tjejer HcpKategori J

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sofia Eriksson774137,5858
2Emelie Englund534156,0836
3Regina Siverling434155,3793
4Emma Bennerstam464148,0776
5Hanna Engevall644128,5770
6Clara Näslund374155,3769
7Emelie Neidenmark504142,0768
8Linnea Isberg Cranser91485,3705
9Johanna Stål354139,3697
10Rebecka Stål67492,3637

Tjejer OpenKategori I

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Cecilia Keve04178,3713
2Emma Lejman04162,5650
3Joanna Eng04154,5618
4Maria Lindström04153,0612
5Malou Crosby04150,8603

Killar HcpKategori J

18 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sebastian Hellsing334198,8927
2Oscar Hedenberg424183,8903
3Christoffer Cranser424183,5902
4Fredrik Berg694150,8879
5Emil Dressel354184,5878
6Linus Herwig404167,0828
7Viktor Sjögren444162,3825
8Strix Åkerblom914107,5794
9Filip Lingefelt594134,5774
10Elias Sjögren684123,5766
11Joakim Karlsson324157,5758
12Tobias Wiklund574130,0748
13Wiktor Svensson464135,3725
14Kim Källström744107,3725
15Albin Wase424134,8707
16Jimmy Björk654111,3705
17Jesper Töyrä494123,3689
18Felix Töyrä91473,5658

Killar OpenKategori I

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jonathan Hallberg04207,8831
2Sebastian Graveleij04180,0720
3Mikael Boström04177,8711
4Lukas Sevelin04169,0676
5Zakarias Bengtsar Håkansson04162,8651
6Andreas Andersson04161,5646
7Alexander Wase04153,5614
8Max Larsson04146,3585
9Teo Brolin04137,3549