Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2014/15

Stockholm Junior Challenger Grand Prix - del 8

Stockholm - Brännkyrka, Upplands Väsby17 apr. 2015 – 18 apr. 2015

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
57
Klasser med deltagare
4 / 4

Tjejer HcpKategori J

15 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Emelie Neidenmark404190,0920
2Malin Berg454180,5902
3Julia Nygren524161,8855
4Johanna Stål304171,5806
5Sofia Eriksson624137,3797
6Regina Siverling384158,8787
7Emma Bennerstam474149,5786
8Hanna Engevall604127,8751
9Clara Näslund374149,3745
10Matilda Melin614118,3717
11Nicole Layrisse91488,3717
12Isabell From604112,5690
13Stefanie Layrisse91473,8659
14Rebecka Stål574106,3653
15Linnea Isberg Cranser75484,8639

Tjejer OpenKategori I

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Malou Crosby04197,8791
2Annie Kahlbom04182,5730
3Liz Larsson04177,3709
4Joanna Eng04174,8699
5Cecilia Keve04166,8667
6Emma Lejman04157,3629

Killar HcpKategori J

25 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Linus Herwig404188,3913
2Kalle Andersson854132,3869
3Elias Sjögren604154,8859
4Emil Dressel354179,5858
5Christoffer Cranser404168,3833
6Tobias Wiklund594147,0824
7Oscar Sjögren704133,0812
8Jimmy Björk664135,0804
9Oscar Hedenberg454155,8803
10Albin Wase384160,5794
11Kevin Melin584140,5794
12Wiktor Svensson444154,3793
13Filip Lingefelt574139,3785
14Sebastian Carlbom584136,0776
15Jesper Töyrä544139,3773
16Joakim Karlsson314157,8755
17Antonio Sherwany91491,3729
18Hugo Nyberg91491,0728
19Leo Blomqvist91490,8727
20Melvin Åberg91488,8719
21Adam Marianiuk91488,8719
22Viktor Sjögren454133,5714
23Fredrik Berg634111,3697
24Sebastian Hellsing334141,0696
25Daniel Marianiuk91475,3665

Killar OpenKategori I

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Alexander Wase04211,8847
2Mikael Boström04206,3825
3Filip Thelander04194,0776
4Jonathan Hallberg04188,8755
5Teo Brolin04183,5734
6Sebastian Graveleij04181,5726
7Max Larsson04175,0700
8Lukas Sevelin04172,8691
9Andreas Andersson04166,5666
10Zakarias Bengtsar Håkansson04162,5650
11Max Ruthström04158,8635