Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2014/15

Dalamasters - Final

Borlänge - Maserhallen, Borlänge4 maj 2015

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Dalarnas BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
15
Klasser med deltagare
1 / 1

Dalamasters - FinalKategori H

15 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Wincent LassboRapporterade spelblock: 779 (4 ser.) · 369 (2 ser.) · 193 (1 ser.) · 161 (1 ser.)Flera spelblock358–1 502
2Linnéa TegelbrattRapporterade spelblock: 767 (4 ser.) · 407 (2 ser.) · 183 (1 ser.) · 146 (1 ser.)Flera spelblock318–1 503
3Isak BackRapporterade spelblock: 763 (4 ser.) · 379 (2 ser.) · 178 (1 ser.)Flera spelblock237–1 320
4Anton MäkiRapporterade spelblock: 705 (4 ser.) · 423 (2 ser.) · 160 (1 ser.)Flera spelblock147–1 288
5Linus SamuelssonRapporterade spelblock: 726 (4 ser.) · 337 (2 ser.)Flera spelblock96–1 063
6Christoffer LarssonRapporterade spelblock: 751 (4 ser.) · 332 (2 ser.)Flera spelblock356–1 083
7Johannes TigerstrandRapporterade spelblock: 726 (4 ser.) · 328 (2 ser.)Flera spelblock356–1 054
8Elias OhlsénRapporterade spelblock: 714 (4 ser.) · 298 (2 ser.)Flera spelblock166–1 012
9Cecilia Lassbo314144,8703
10Tobias Lundin314143,3697
11Elin Persson224143,5662
12Lucas Montin294135,5658
13Alexander Tigerstrand304130,0640
14Jonathan Larsson04152,5610
15Matilda Pellers74134,5566

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.