Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2014/15

Almencupen

SvBF Bowlinghall8 nov. 2014

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BS Almen.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
59
Klasser med deltagare
1 / 1

AlmencupenKategori D

59 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jonas Dahlin014218,33 056
2K-J. Eliasson015214,53 218
3Jan Johansson014205,82 881
4Marcus Karlsson013219,72 856
5Mattias Nilsson012225,02 700
6P-O. Karlsson012212,32 547
7Mattias Lindblom012208,52 502
8Kent Andreasson1612183,32 391
9Eric Sjöberg09220,01 980
10Ulf Hjalmarsson09199,01 791
11Michael Raddén09198,81 789
12Henrik Karlsson09198,31 785
13Andreas Jonsson09195,11 756
14Ann Olsson169177,11 738
15Rickard Folkesson49184,31 695
16Mikael Jönsson169166,41 642
17Linus Carle06221,21 327
18Gunnar Åslund06209,51 257
19Emil Sjögren46203,01 242
20Tomas Olsson06205,01 230
21Bosse Henriksson246174,01 188
22Robin Sandberg86188,21 177
23Lars Thomasson86186,81 169
24Benny Norlin86185,51 161
25Annelie Johansson166175,71 150
26Håkan Moberg46185,01 134
27Christoffer Elefant06186,71 120
28Bror Claesson46181,31 112
29Magnus Jansson86175,51 101
30Ulf Gullbrand166166,21 093
31Tobias Edén46172,21 057
32Erik Genis246135,3956
33Jenny Höglund03217,0651
34Isabelle Hultin03208,0624
35Lennart Svärd43194,7596
36Victor Lindblad-Svärd03197,3592
37Markus Johansson163180,7590
38Tommy Berglund83182,0570
39Bo Larsson83181,7569
40Johnny Svensson83181,7569
41Lennart Johansson03189,3568
42Kennet Boström43185,0567
43Lennart Warolin83177,0555
44Alfred Andersson83176,7554
45Thomas Harrysson03183,3550
46Anders Borg163166,3547
47S-E. Cederborg163164,0540
48Richard Åslund243148,7518
49Ragnvald Aaker163156,3517
50P-E. Nilsson43166,3511
51Rune Halldin83159,0501
52Leon Hellberg243142,3499
53Mats Forsberg43161,0495
54Ingegerd Eliasson163148,7494
55Hans Lindqvist163148,3493
56Mats Syvertsson43160,0492
57Anders Milde163146,3487
58Viktor Strömborg243128,3457
59Anton Gustavsson243119,3430