Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2014/15

DM Ungdom - Gotland

Stånga Bowlinghall, STÅNGA1 nov. 2014

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Gotlands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
16
Klasser med deltagare
2 / 2

FlickorKategori I

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Ebba Fredriksson04143,3573
2Julia Nygren04139,8559
3Sofie Cederlund04139,5558
4Annie Kahlbom04117,0468
5Tindra Jakobsson04108,5434
6Angelica Levin04108,0432
7Matilda Werkelin0482,0328

PojkarKategori H

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elias Jakobsson04176,0704
2Alexander Levin04157,5630
3Jonathan Olsson04142,0568
4Ludvig Fredriksson04141,5566
5Anton Broén04138,8555
6Max Ruthström04135,0540
7Gordon Pettersson04120,0480
8Kevin Olsson04115,5462
9Isak Eklöf04111,0444