Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2014/15

Påsksmällen 2015

Hässleholms Bowlinghall, Hässleholm3 apr. 2015 – 4 apr. 2015

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Göinge HIF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
129
Klasser med deltagare
9 / 9

Damer AKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elina Gustafsson04188,0752
2Maria Billgren04177,8711
3Emma Persson04163,0652
4Sara Nordström04159,8639
5A-C. Persson04147,8591
6Sara Dahlström04147,5590
7Anneli Jacobsen04138,3553

Damer BKategori J

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Karin Bengtsson04149,8599
2Jenny Almroth04143,8575
3Lena Kronsell04143,0572
4Eva Månsson04135,3541
5Helen Jönsson04133,3533
6K110587MAR0304133,3533
7Eva Sjöbom04133,0532
8Sofia Olsson04131,0524
9Rebecca Lindblad04117,0468
10K131177MAL0104116,3465

Damer CKategori J

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K050988HAN0104129,5518
2Maria Söderberg04125,5502
3Sabina Svensson04125,5502
4Birgitta Anderberg04125,5502
5Anna Stettinius04124,5498
6Petricia Jönsson04122,3489
7Rebecka Johannesson04115,8463
8Anna Lundström04113,8455
9Linda Rosberg04113,3453
10Karin Kristoffersson04107,3429
11Camilla Tuvebrant04102,0408
12Astrid Andersson0499,8399
13Emma Tomasson0497,8391
14Rebecka Löfgren0495,3381

Damer DKategori J

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K220690SAB0104114,0456
2Sara Hansson04105,5422
3Jenny Andersson04101,8407
4Karin Bengtsson0493,0372
5Sofia Jacobsson0491,3365
6Camilla Olsson0486,5346

Herrar AKategori J

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Andreas Nyman04212,3849
2Larry Johansson04191,8767
3Rickard Svensson04187,5750
4Johan Fredriksson04177,8711
5Jacob Rundgren04173,8695
6Anders Rolf04167,5670
7Bengt Schnipka04165,8663
8Magnus Håkansson04164,0656
9Thomas Berglund04160,0640
10Erik Åkerman04157,3629
11Lucas Larsen04145,3581

Herrar BKategori J

27 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M150288MAT0104187,0748
2Patrik Forss04186,3745
3Peter Håkansson04183,3733
4Krister Schouten04180,8723
5Andreas Åstrand04167,3669
6Andreas Brönnmark04163,3653
7Patric Bohlin04162,8651
8Emanuel Larsson04161,0644
9M220261PER0104160,3641
10Andreas Svensson04157,0628
11Andreas Johansson04156,5626
12Håkan Johansson04154,3617
13L-I. Hedlund04153,8615
14Johan Danielsson04153,3613
15Dennis Carlsson04153,0612
16Göran Carlquist04150,8603
17Laban Larsen04148,5594
18Jimmy Månsson04147,8591
19Johan Ericsson04146,3585
20Joakim Jönsson04146,3585
21Mats Johansson04146,0584
22Rasmus Moberg04145,5582
23Lennart Jönsson04140,0560
24J-A. Persson04140,0560
25Mattias Nilsson04138,8555
26Anders Linderoth04136,5546
27Per Larsson04131,0524

Herrar CKategori J

30 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Oscar Haggren04158,0632
2Alexander Hansson04143,8575
3Fredrik Johannesson04140,5562
4Mikael Hansen04138,0552
5Martin Jonsson04134,5538
6Peter Ahnfeldt04134,3537
7Lars Sjölander04133,0532
8Torsten Danielsson04132,3529
9Mattias Bjereke04130,5522
10Oliwer Enulf04130,3521
11M240683SEB0104130,0520
12Christian Karlsson04129,5518
13M210569CHR0104129,0516
14Fredrik Malmsten04127,8511
15Lars Albertson04127,0508
16Robert Johansson04126,8507
17Anders Rosberg04125,0500
18Albin Stedt04124,0496
19Ronnie Bengtsson04123,5494
20Max Ryrstedt04122,5490
21Jens Nilsson04119,5478
22Lucas Åkerman Berndtsson04116,8467
23Dick Andersson04116,5466
24Robin Lyzell04114,0456
25M290372ROB0104113,5454
26M151254KJE0104113,5454
27Jan Orest04110,0440
28Thorkild Nissen04106,3425
29Christer Knutson04105,8423
30Bo Tornberg04102,5410

Herrar DKategori J

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Tommy Rosengren04123,5494
2Krister Persson04115,8463
3Per Hansson04110,3441
4Jonas Arvidsson04107,0428
5Magnus Asp04106,5426
6N-E. Holmgren04105,8423
7Christian Svensson04105,8423
8M050366PAT0204104,0416
9Kenneth Sandberg04103,8415
10Paul Nordkvist04100,8403
11Roland Schumacher0499,8399
12Anders Pedersen0497,3389
13M060474HÅK010492,3369
14Peter Wulff0492,0368
15Petar Savanovic0488,0352
16Pär Björkenrud0482,0328
17Anders Johansson0480,8323

Ränna BKategori J

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1N-R. Klingstedt04143,8575
2M240950KEN0104141,3565
3Sofie Rubin04141,0564
4M260557ARN0104139,3557
5Patrik Rubin04136,5546
6Karola Klingstedt04134,8539
7K200987SOP0104123,0492
8M250773JON0104112,8451