Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2014/15

Äggstraslaget

Hagfors Bowlinghall, Hagfors3 apr. 2015

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Fryken.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
46
Klasser med deltagare
1 / 1

ÄggstraslagetKategori D

46 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anders WåhlstedtRapporterade spelblock: 749 (3 ser.) · 622 (3 ser.) · 704 (3 ser.) · 1 176 (5 ser.)Flera spelblock014–3 251
3Ulf HjalmarssonRapporterade spelblock: 711 (3 ser.) · 707 (3 ser.) · 705 (3 ser.) · 778 (4 ser.)Flera spelblock913–2 901
4Samuel MäkinenRapporterade spelblock: 608 (3 ser.) · 741 (3 ser.) · 620 (3 ser.) · 594 (3 ser.)Flera spelblock1112–2 563
5Stefan NilssonRapporterade spelblock: 689 (3 ser.) · 707 (3 ser.) · 701 (3 ser.) · 448 (2 ser.)Flera spelblock511–2 545
6Magnus ZetterlundRapporterade spelblock: 572 (3 ser.) · 640 (3 ser.) · 702 (3 ser.) · 376 (2 ser.)Flera spelblock1911–2 290
7Thomas LinderRapporterade spelblock: 616 (3 ser.) · 577 (3 ser.) · 644 (3 ser.) · 195 (1 ser.)Flera spelblock610–2 032
9Kenneth JohanssonRapporterade spelblock: 668 (3 ser.) · 665 (3 ser.) · 650 (3 ser.)Flera spelblock39–1 983
10Matts KarlssonRapporterade spelblock: 604 (3 ser.) · 644 (3 ser.) · 633 (3 ser.)Flera spelblock179–1 881
12A-B. PerssonRapporterade spelblock: 644 (3 ser.) · 655 (3 ser.) · 545 (3 ser.)Flera spelblock349–1 844
13Mats SyvertssonRapporterade spelblock: 556 (3 ser.) · 643 (3 ser.) · 631 (3 ser.)Flera spelblock209–1 830
17P-O. MellembråtenRapporterade spelblock: 671 (3 ser.) · 602 (3 ser.)Flera spelblock306–1 273
18P-E. NilssonRapporterade spelblock: 614 (3 ser.) · 653 (3 ser.)Flera spelblock156–1 267
19Thomas WaltherRapporterade spelblock: 638 (3 ser.) · 621 (3 ser.)Flera spelblock86–1 259
21Katarina DalgrenRapporterade spelblock: 600 (3 ser.) · 649 (3 ser.)Flera spelblock396–1 249
22Ronny DahlströmRapporterade spelblock: 629 (3 ser.) · 619 (3 ser.)Flera spelblock296–1 248
25Urban EricssonRapporterade spelblock: 602 (3 ser.) · 614 (3 ser.)Flera spelblock156–1 216
26Mikael JohanssonRapporterade spelblock: 657 (3 ser.) · 554 (3 ser.)Flera spelblock96–1 211
27Tommy BerglundRapporterade spelblock: 606 (3 ser.) · 594 (3 ser.)Flera spelblock226–1 200
28Christer EnvallRapporterade spelblock: 569 (3 ser.) · 629 (3 ser.)Flera spelblock426–1 198
32Mattias KolerudRapporterade spelblock: 612 (3 ser.) · 504 (3 ser.)Flera spelblock136–1 116
33Markus Johansson203198,3655
34Tomas Henriksson113203,7644
35Thomas Lindblad93203,7638
36Joel Landegren333178,3634
37Dennis Hellbergh23207,7629
38Marita Svensson203187,0621
39Kurt Simonsson293173,7608
40Henry Arnesen143188,0606
41Örjan Hedgren183184,0606
42Gunde Haglund323168,3601
43Mats Forsberg153184,7599
45Stefan Frykstedt173176,3580
47Ninni Boss423148,7572
49Edwin Larsson223166,0564
50Gertrud Persson333154,3562
51Roland Bönström193165,3553
52Dennis Byberg243158,0546
54Robert Källberg103171,3544
55Mikael Jönsson283149,3532
56Magnus Olsson353141,7530
57Göran Jansson153160,7527
58Arne Persson423131,3520
59Kjell Chytraeus423128,7512
60Anders Landegren403130,0510
61Joakim Brandt113158,7509
64INT00000000103137,3412

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.