Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2014/15

Tollarpsträffen

Tollarps Bowlinghall, Tollarp18 apr. 2015 – 19 apr. 2015

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Skoj.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
112
Klasser med deltagare
9 / 9

Damer AKategori J

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Maria Billgren04186,8747
2Sara Nordström04175,5702
3A-C. Persson04170,0680
4Emma Persson04170,0680
5Anneli Jacobsen04160,8643
6Sara Dahlström04159,8639
7Lena Tulldahl04158,8635
8Annette Jönsson04123,0492

Damer BKategori J

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Helen Jönsson04147,0588
2Rebecca Lindblad04135,5542
3Sofia Olsson04130,3521
4Lena Kronsell04128,3513
5Eva Sjöbom04117,8471

Damer CKategori J

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Rebecka Johannesson04140,0560
2Sabina Svensson04136,3545
3Petricia Jönsson04133,8535
4Maria Söderberg04131,8527
5Camilla Tuvebrant04131,3525
6Sara Hansson04126,5506
7Linda Rosberg04117,0468
8Emma Tomasson04113,0452
9Astrid Andersson04101,0404
10Rebecka Löfgren04100,8403
11Karin Kristoffersson0488,5354

Damer DKategori J

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anette Arvidsson04102,3409
2Sofia Jacobsson0487,8351
3Camilla Olsson0484,3337
4Ida Stenkilsson0483,8335
5Hanna Kärrefors0469,0276

Herrar AKategori J

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Klas Eriksson04191,0764
2Johan Landgren04188,5754
3Jacob Rundgren04186,3745
4Rickard Svensson04178,8715
5Johan Fredriksson04176,0704
6Eddie Engström04173,0692
7Larry Johansson04169,5678
8Anders Rolf04162,5650
9Magnus Håkansson04162,0648
10Erik Åkerman04160,0640
11Andreas Nyman04156,0624
12Lucas Larsen04155,8623
13Jesper Karlsson04155,3621
14Bengt Schnipka04149,5598

Herrar BKategori J

22 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Krister Schouten04170,5682
2Mikael Rosengren04163,0652
3Markus Fors04162,5650
4Peter Håkansson04154,8619
5Emanuel Larsson04154,5618
6Andreas Svensson04152,8611
7Stefan Hansson04152,5610
8Benny Nielsen04152,0608
9Johan Danielsson04148,0592
10Lennart Jönsson04146,8587
11Andreas Åstrand04146,5586
12L-I. Hedlund04141,3565
13Mattias Nilsson04140,8563
14J-A. Persson04139,0556
15Håkan Johansson04139,0556
16Johan Ericsson04135,3541
17Laban Larsen04131,3525
18Joakim Jönsson04129,8519
19Rasmus Lübeck04129,8519
20Anders Linderoth04118,5474
21Mikael Ljungberg04117,3469
22Andreas Brönnmark04139,5558

Herrar CKategori J

30 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Johan Eriksson04152,5610
2Ronny Nilsson04152,5610
3Robert Johansson04143,5574
4Ronnie Bengtsson04142,8571
5Anders Nilsson04138,3553
6Johnny Andersson04136,8547
7Mattias Hellström04135,0540
8Christian Karlsson04133,0532
9Ken Andersson04132,5530
10Oscar Haggren04131,5526
11Lars Sjölander04131,0524
12Christer Knutson04127,0508
13Albin Stedt04124,8499
14Alexander Hansson04124,3497
15Lars Persson04122,5490
16Christian Svensson04119,8479
17Robin Lyzell04119,3477
18Jan Orest04118,3473
19Tobias Sundström04117,3469
20Mikael Johansson04116,5466
21Thorkild Nissen04114,0456
22Martin Jonsson04113,3453
23Max Ryrstedt04112,5450
24Fredrik Håkansson04111,8447
25Fredrik Malmsten04103,3413
26Daniel Gullberg0499,8399
27Jörgen Håkansson0499,5398
28Jens Nilsson0498,8395
29Kenneth Sandberg0496,0384
30Mattias Bjereke0470,3281

Herrar DKategori J

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1N-E. Holmgren04120,0480
2Krister Persson04113,5454
3Anders Pedersen04110,5442
4Leif Itander04109,3437
5Martin Karlehede04109,0436
6Tommy Rosengren04107,5430
7Peter Wulff04101,8407
8Petar Savanovic0497,3389
9Paul Nordkvist0494,8379
10Per Hansson0482,5330
11Tore Svensson0478,0312
12Pär Björkenrud0470,3281
13Jonas Nilsson0469,8279
14Mathias Lindkvist0468,8275

RännaKategori J

3 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Patrik Rubin04141,5566
2Sofie Rubin04136,3545
3M250773JON0104124,3497