Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2015/16

Stockholm Junior Challenger Grand Prix - del 4

Stockholm - Lidingö, Stockholm19 dec. 2015 – 21 dec. 2015

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
60
Klasser med deltagare
4 / 4

Tjejer HcpKategori J

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sofia Eriksson664152,3873
2Ida Wistrand904124,5858
3Rebecka Wahlström784134,3849
4Matilda Melin684143,3845
5Nicole Eriksson914118,8839
6Hannah Zemack914117,5834
7Nicole Layrisse914112,3813
8Annie Kahlbom424161,0812
9Julia Nygren574144,3805
10Julia Ekman654135,8803
11Hanna Engevall674129,8787
12Nora Fredriksson774119,5786
13Rebecka Stål674129,3785
14Ebba Sjögren914103,5778
15Malin Berg464148,3777
16Moa Nilsson654129,0776
17Sofie Sjögren91492,5734
18Linnea Isberg Cranser90488,8715
19Stefanie Layrisse91475,3665

Tjejer OpenKategori I

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Clara Näslund04196,3785
2Malou Crosby04187,0748
3Emma Bennerstam04174,3697
4Joanna Eng04174,0696

Killar HcpKategori J

25 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Chris Granström764158,0936
2Kevin Melin664164,0920
3Christoffer Cranser484179,8911
4Jesper Töyrä564170,5906
5Elias Sjögren564169,0900
6Noah Jakobsson594165,8899
7Linus Alm654157,3889
8Tobias Wiklund644154,8875
9Kevin Stenegärd544160,5858
10Hugo Nyberg914121,3849
11Wiktor Svensson534158,3845
12Oscar Sjögren784132,5842
13Henrik Winzenburg914113,5818
14Albin Wase444158,0808
15M060602VAL01914103,8779
16Joel Nilsson914103,5778
17Markus Carlin914102,0772
18Anton Broén554137,0768
19Niklas Karegård714120,0764
20Adam Marianiuk91498,3757
21Ludvig Näslund Löthmark91496,5750
22Antonio Sherwany91489,0720
23Charlie Pettersén694111,0720
24Daniel Marianiuk91472,0652
25Henrik Carlin91455,0584

Killar OpenKategori I

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Lukas Sevelin04201,3805
2Sebastian Graveleij04197,3789
3Jonathan Hallberg04193,0772
4Sebastian Hellsing04183,5734
5Emil Dressel04183,3733
6Joakim Karlsson04179,5718
7Alexander Wase04178,8715
8Viktor Sjögren04176,5706
9Anton Hägerstrand04170,0680
10Andreas Andersson04162,5650
11Linus Herwig04159,0636
12Teo Brolin04151,0604