Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2015/16

Norrtouren 1

Kiruna Bowlinghall, Kiruna26 sep. 2015

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Norrbottens BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
10
Klasser med deltagare
2 / 2

FlickorKategori H

1 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Caroline Johansson35144,8739

PojkarKategori H

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Alexander Heikki145188,41 012
2Mattias Johansson85183,0955
3Filip Backman405149,8949
4Sebastian Keinström135173,4932
5Rickard Ekman405146,4932
6Linus Disefjord225154,4882
7Jesper Johansson405126,6833
8Niklas Johansson125150,6813
9Oskar Nyholm405121,6808