Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2015/16

Måndagsklubben Oktober

Stånga Bowlinghall, STÅNGA5 okt. 2015

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stånga IF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
16
Klasser med deltagare
1 / 1

Måndagsklubben OktoberLagtävling C

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1H-O. Jakobsson314182,3853
1Bo Pettersson334186,8879
2Andreas Tjengvall234187,8843
2Patrik Hellström364177,5854
3Thomas Ahlby394183,0888
3H-E. Gustavsson334168,0804
4Joakim Pettersson54190,5782
4Claes Johansson144192,3825
5Simon Aldenroth384163,3805
5B-A. Jakobsson274167,8779
6Birgitta Siltberg554143,8795
6Joakim Werkelin474138,8743
7Tom Siltberg314158,5758
7Roger Westdal334155,8755
8Hugo Lindqvist564157,8855
8Maria Eklöf204164,5738