Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2015/16

Bowlingfighten

Karlstad - Sundsta, Karlstad13 feb. 2016

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Sun Club - Corona.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
57
Klasser med deltagare
1 / 1

BowlingfighternKategori F

57 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Leon HellbergRapporterade spelblock: 674 (3 ser.) · 629 (3 ser.) · 622 (3 ser.) · 673 (3 ser.) · 635 (3 ser.) · 684 (3 ser.)Flera spelblock5818–3 917
2Gunnar DahlmanRapporterade spelblock: 646 (3 ser.) · 726 (3 ser.) · 578 (3 ser.) · 615 (3 ser.) · 579 (3 ser.) · 648 (3 ser.)Flera spelblock2418–3 792
3Christian KarlssonRapporterade spelblock: 562 (3 ser.) · 763 (3 ser.) · 608 (3 ser.) · 716 (3 ser.) · 629 (3 ser.)Flera spelblock315–3 278
4Kent AndreassonRapporterade spelblock: 613 (3 ser.) · 668 (3 ser.) · 574 (3 ser.) · 653 (3 ser.) · 577 (3 ser.)Flera spelblock3315–3 085
5Rickard FolkessonRapporterade spelblock: 603 (3 ser.) · 630 (3 ser.) · 609 (3 ser.) · 680 (3 ser.)Flera spelblock3512–2 522
6Jenny HöglundRapporterade spelblock: 589 (3 ser.) · 584 (3 ser.) · 713 (3 ser.) · 620 (3 ser.)Flera spelblock1012–2 506
7Tobias EdénRapporterade spelblock: 741 (3 ser.) · 693 (3 ser.) · 614 (3 ser.) · 571 (3 ser.)Flera spelblock2012–2 619
8P-O. KarlssonRapporterade spelblock: 561 (3 ser.) · 585 (3 ser.) · 635 (3 ser.) · 489 (3 ser.)Flera spelblock1112–2 270
9Ulf GullbrandRapporterade spelblock: 559 (3 ser.) · 584 (3 ser.) · 627 (3 ser.)Flera spelblock479–1 770
10Ann OlssonRapporterade spelblock: 606 (3 ser.) · 575 (3 ser.) · 614 (3 ser.)Flera spelblock379–1 795
11Magnus GullbrandRapporterade spelblock: 616 (3 ser.) · 624 (3 ser.) · 610 (3 ser.)Flera spelblock239–1 850
12Alfred AnderssonRapporterade spelblock: 544 (3 ser.) · 606 (3 ser.) · 596 (3 ser.)Flera spelblock269–1 746
13Thomas HarryssonRapporterade spelblock: 612 (3 ser.) · 658 (3 ser.) · 557 (3 ser.)Flera spelblock229–1 827
14Benny NorlinRapporterade spelblock: 648 (3 ser.) · 578 (3 ser.) · 553 (3 ser.)Flera spelblock269–1 779
15Christer MellbergRapporterade spelblock: 638 (3 ser.) · 648 (3 ser.) · 534 (3 ser.)Flera spelblock299–1 820
16Robert KällbergRapporterade spelblock: 657 (3 ser.) · 604 (3 ser.) · 508 (3 ser.)Flera spelblock149–1 769
17Viktor StrömborgRapporterade spelblock: 668 (3 ser.) · 663 (3 ser.)Flera spelblock556–1 331
18Tomas OlssonRapporterade spelblock: 673 (3 ser.) · 656 (3 ser.)Flera spelblock116–1 329
19Allan HansenRapporterade spelblock: 648 (3 ser.) · 649 (3 ser.)Flera spelblock116–1 297
20Rigmor PaulssonRapporterade spelblock: 665 (3 ser.) · 609 (3 ser.)Flera spelblock326–1 274
21E-L. JohanssonRapporterade spelblock: 621 (3 ser.) · 596 (3 ser.)Flera spelblock156–1 217
22Jan JohanssonRapporterade spelblock: 629 (3 ser.) · 589 (3 ser.)Flera spelblock146–1 218
23Christian JakobsenRapporterade spelblock: 591 (3 ser.) · 581 (3 ser.)Flera spelblock356–1 172
24Bengt JohanssonRapporterade spelblock: 642 (3 ser.) · 578 (3 ser.)Flera spelblock326–1 220
25Anton GustavssonRapporterade spelblock: 608 (3 ser.) · 568 (3 ser.)Flera spelblock606–1 176
26Mikael LindbergRapporterade spelblock: 558 (3 ser.) · 564 (3 ser.)Flera spelblock286–1 122
27Leif KjellgrenRapporterade spelblock: 554 (3 ser.) · 554 (3 ser.)Flera spelblock476–1 108
28Raimo LindholmRapporterade spelblock: 589 (3 ser.) · 549 (3 ser.)Flera spelblock356–1 138
29Mattias LindblomRapporterade spelblock: 665 (3 ser.) · 538 (3 ser.)Flera spelblock86–1 203
30Brian FolkessonRapporterade spelblock: 720 (3 ser.) · 533 (3 ser.)Flera spelblock136–1 253
31Christina MellbergRapporterade spelblock: 601 (3 ser.) · 522 (3 ser.)Flera spelblock516–1 123
32Lennart JohanssonRapporterade spelblock: 545 (3 ser.) · 492 (3 ser.)Flera spelblock106–1 037
33Bo Andersson263194,7662
34Lennart Warolin293187,3649
35Annelie Johansson343174,7626
36Johan Sundler333171,3613
37Jeanette Fors333171,3613
38Hans Lindqvist363167,7611
39Jonas Persson-Planefors133189,7608
40Jonas Dahlin33197,3601
41Håkan Moberg193181,3601
42P-E. Nilsson233176,0597
43Örjan Gustavsson603134,7584
44Remy Olsson473144,3574
45Thomas Blixt603131,0573
46Rune Halldin313159,3571
47Anders Milde303159,0567
48Mikael Johansson63182,0564
49Robin Sandberg233164,3562
50Adam Calais603127,0561
51Bo Larsson353151,7560
52S-E. Cederborg383148,7560
53Sofia Thyberg283157,0555
54Jan Wedin293155,7554
55Tage Hansson433137,7542
56Lucas Nilsson423137,7539
57Ragnvald Aaker313144,0525

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.