Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2015/16

Mälartouren #2, Stockholm

Stockholm - Brännkyrka, Upplands Väsby2 dec. 2015 – 12 dec. 2015

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Hammarby Bowling.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
28
Klasser med deltagare
3 / 3

Upp till 13 årKategori J

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Kevin MelinRapporterade spelblock: 930 (5 ser.) · 544 (3 ser.) · 228 (1 ser.) · 216 (1 ser.)Flera spelblock2810–1 918
2Matilda MelinRapporterade spelblock: 992 (5 ser.) · 555 (3 ser.) · 208 (1 ser.)Flera spelblock439–1 755
3Max InnergårdRapporterade spelblock: 964 (5 ser.) · 537 (3 ser.) · 166 (1 ser.)Flera spelblock289–1 667
4Simon Jansten-KiuttuRapporterade spelblock: 924 (5 ser.) · 529 (3 ser.)Flera spelblock208–1 453
5Hanna LarssonRapporterade spelblock: 899 (5 ser.) · 520 (3 ser.)Flera spelblock398–1 419
6Benjamin HellströmRapporterade spelblock: 870 (5 ser.) · 507 (3 ser.)Flera spelblock408–1 377
7Ebba Winberg475125,8864
8Rebecka Stål505117,0835
9Anton Westin515114,8829
10Kevin Sköldin60588,0740
11Max Skogsmo60586,4732

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

14-16 årKategori J

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jonathan HallbergRapporterade spelblock: 916 (5 ser.) · 659 (3 ser.) · 170 (1 ser.) · 247 (1 ser.)Flera spelblock010–1 992
2Eric NordströmRapporterade spelblock: 956 (5 ser.) · 672 (3 ser.) · 199 (1 ser.)Flera spelblock39–1 827
3Elisabeth NorkvistRapporterade spelblock: 965 (5 ser.) · 526 (3 ser.) · 158 (1 ser.)Flera spelblock239–1 649
4Emelie JohanssonRapporterade spelblock: 893 (5 ser.) · 518 (3 ser.)Flera spelblock18–1 411
5Fabian FilanderRapporterade spelblock: 1 037 (5 ser.) · 508 (3 ser.)Flera spelblock338–1 545
6Edwin ForslundRapporterade spelblock: 931 (5 ser.) · 501 (3 ser.)Flera spelblock548–1 432
7Alexander Forsberg335143,8884
8Matilda Larsson325144,6883
9Wilda Falk605113,6868
10Albin Wase125161,2866
11Alexander Guldhag125151,0815
12Alex Burell435119,2811
13Mats Landström405112,2761
14Charlie Forslund60590,2751

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

17-21 årKategori J

3 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Andre Lek-HerdinRapporterade spelblock: 1 119 (5 ser.) · 587 (3 ser.) · 203 (1 ser.) · 186 (1 ser.)Flera spelblock1610–2 095
2Anton DawsonRapporterade spelblock: 946 (5 ser.) · 620 (3 ser.) · 159 (1 ser.)Flera spelblock579–1 725
3K260795EME03Rapporterade spelblock: 955 (5 ser.) · 603 (3 ser.) · 157 (1 ser.)Flera spelblock609–1 715

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.