Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2015/16

Hälsingettouren 2 Edsbyn

Edsbyns Bowlinghall, Edsbyn2 dec. 2015 – 10 jan. 2016

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Hälsinglands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
37
Klasser med deltagare
1 / 1

Hälsingettouren 2 EdsbynKategori E

37 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Christian ErikssonRapporterade spelblock: 779 (3 ser.) · 1 515 (6 ser.)Flera spelblock509–2 294
2Thomas HeedRapporterade spelblock: 686 (3 ser.) · 1 375 (6 ser.)Flera spelblock129–2 061
3Per WennbergRapporterade spelblock: 775 (3 ser.) · 1 373 (6 ser.)Flera spelblock209–2 148
4Esbjörn LindbergRapporterade spelblock: 703 (3 ser.) · 1 372 (6 ser.)Flera spelblock149–2 075
5Mikael HedströmRapporterade spelblock: 683 (3 ser.) · 1 368 (6 ser.)Flera spelblock269–2 051
6Kenneth KarlssonRapporterade spelblock: 691 (3 ser.) · 1 354 (6 ser.)Flera spelblock229–2 045
7Mats JonassonRapporterade spelblock: 712 (3 ser.) · 1 344 (6 ser.)Flera spelblock179–2 056
8Mats WinlundRapporterade spelblock: 678 (3 ser.) · 1 298 (6 ser.)Flera spelblock199–1 976
9P-O. JonssonRapporterade spelblock: 736 (3 ser.) · 1 289 (6 ser.)Flera spelblock269–2 025
10Berra HillströmRapporterade spelblock: 708 (3 ser.) · 1 286 (6 ser.)Flera spelblock269–1 994
11Daniel GrahnRapporterade spelblock: 665 (3 ser.) · 1 280 (6 ser.)Flera spelblock109–1 945
12Jörgen ArvidssonRapporterade spelblock: 669 (3 ser.) · 1 261 (6 ser.)Flera spelblock169–1 930
13Jan ArvidssonRapporterade spelblock: 676 (3 ser.) · 1 188 (6 ser.)Flera spelblock509–1 864
14Sebastian Blomsten73224,7695
15John Erik Mårtensson103221,3694
16P-Å. Stjernström463185,3694
17Mikael Berg503170,3661
18Christer Sundqvist113208,0657
19Maria Nylund503167,0651
20Gunnar Cednert213194,0645
21Hannu Kaunisvesi383176,0642
22Inge Östling323180,3637
23Alexander Rudberg503161,7635
24Olle Johansson183190,7626
25Christer Eriksson503158,3625
26A-H. Persson213187,0624
27Johan Berg173189,7620
28Margaretha Schöning323174,3619
29B-O. Ekenstedt193187,0618
30Ulf Hurtig303175,7617
31Margareta Snäll323172,3613
32Mikael Mannqvist273169,0588
33Ove Lönnqvist193175,0582
34Anders Andersson143179,3580
35Linnéa Hedblom303163,0579
36Börje Knutsson293160,0567
37Simon Hurtig223162,0552

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.