Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2015/16

Mitt-Touren 2015 Örnsköldsvik

Örnsköldsviks Bowlinghall, Örnsköldsvik1 jan. 2016 – 14 feb. 2016

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Ångermanlands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
47
Klasser med deltagare
2 / 2

DamerKategori G

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jessica StrömRapporterade spelblock: 628 (3 ser.) · 1 241 (6 ser.)Flera spelblock179–1 869
2Anneli WestmanRapporterade spelblock: 606 (3 ser.) · 1 196 (6 ser.)Flera spelblock349–1 802
3Oili LundströmRapporterade spelblock: 610 (3 ser.) · 1 195 (6 ser.)Flera spelblock229–1 805
4Anette ErikssonRapporterade spelblock: 617 (3 ser.) · 1 184 (6 ser.)Flera spelblock339–1 801
5Agneta MattssonRapporterade spelblock: 647 (3 ser.) · 1 174 (6 ser.)Flera spelblock339–1 821
6A-C. JohanssonRapporterade spelblock: 641 (3 ser.) · 1 138 (6 ser.)Flera spelblock469–1 779
7Lisa MalmRapporterade spelblock: 629 (3 ser.) · 1 010 (6 ser.)Flera spelblock269–1 639
8Jennifer Nylén513153,7614
9Gunilla Byqvist193172,3574
10Heléne Brännmo273162,7569
11Maggie Norlén553129,7554

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

HerrarKategori F

36 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Stefan BorgströmRapporterade spelblock: 653 (3 ser.) · 1 288 (6 ser.)Flera spelblock59–1 941
2Urban NormanRapporterade spelblock: 658 (3 ser.) · 1 238 (6 ser.)Flera spelblock69–1 896
3David HåkanssonRapporterade spelblock: 653 (3 ser.) · 1 228 (6 ser.)Flera spelblock489–1 881
4Anders CederstamRapporterade spelblock: 682 (3 ser.) · 1 222 (6 ser.)Flera spelblock139–1 904
5Mikael OlssonRapporterade spelblock: 655 (3 ser.) · 1 215 (6 ser.)Flera spelblock169–1 870
6Andreas HellströmRapporterade spelblock: 685 (3 ser.) · 1 210 (6 ser.)Flera spelblock439–1 895
7Torbjörn JonssonRapporterade spelblock: 681 (3 ser.) · 1 206 (6 ser.)Flera spelblock09–1 887
8Axel ErikssonRapporterade spelblock: 655 (3 ser.) · 1 194 (6 ser.)Flera spelblock589–1 849
9Andreas OlssonRapporterade spelblock: 660 (3 ser.) · 1 192 (6 ser.)Flera spelblock239–1 852
10Mikael WiklundRapporterade spelblock: 688 (3 ser.) · 1 174 (6 ser.)Flera spelblock159–1 862
11Peter HellströmRapporterade spelblock: 663 (3 ser.) · 1 170 (6 ser.)Flera spelblock129–1 833
12L-E. HellströmRapporterade spelblock: 672 (3 ser.) · 1 153 (6 ser.)Flera spelblock199–1 825
13Robin LundströmRapporterade spelblock: 654 (3 ser.) · 1 146 (6 ser.)Flera spelblock179–1 800
14Peter VedinRapporterade spelblock: 672 (3 ser.) · 1 126 (6 ser.)Flera spelblock79–1 798
15Stefan SöderlundRapporterade spelblock: 682 (3 ser.) · 1 094 (6 ser.)Flera spelblock39–1 776
16J-E. Brändström53215,0660
17Tomas Wikberg93173,3547
18Kjell Andersson303184,0642
19L-E. Renberg273186,3640
20Björn Schill223190,3637
21Kaj Mäkinen493162,0633
22Örjan Lindqvist183188,3619
23Kjell Grundström243182,0618
24Martin Lindqvist193185,3613
25M021254LAR01483156,0612
26Tony Lindquist183184,3607
27Göran Henriksson293171,0600
28Magnus Nilsson153180,3586
29Pentti Söderlund333158,0573
30Lage Byström273163,3571
31Mikael Sahlberg293158,7563
32Patrik Magnusson393148,7563
33Mats Lundström133174,3562
34Stefan Sjöblom133170,7551
35Mikael Hägglund433137,0540
36Urban Johansson393135,3523

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.