Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2015/16

Smålandstouren - Superfinal Nässjö

Nässjö Bowlinghall, Nässjö21 maj 2016 – 22 maj 2016

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Nässjö BK.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
57
Klasser med deltagare
1 / 1

Smålandstouren - Superfinal NässjöKategori C

57 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1William SvenssonRapporterade spelblock: 1 440 (6 ser.) · 1 532 (7 ser.)Flera spelblock013–2 972
2Magnus GudmundssonRapporterade spelblock: 903 (4 ser.) · 1 407 (6 ser.) · 1 345 (6 ser.) · 1 626 (7 ser.)Flera spelblock1523–5 281
3Pontus AnderssonRapporterade spelblock: 1 429 (6 ser.) · 1 555 (7 ser.)Flera spelblock013–2 984
4Pontus MartinssonRapporterade spelblock: 919 (4 ser.) · 1 350 (6 ser.) · 1 384 (6 ser.) · 1 560 (7 ser.)Flera spelblock623–5 213
5Peter HellströmRapporterade spelblock: 1 400 (6 ser.) · 1 493 (7 ser.)Flera spelblock013–2 893
6Malin JohanssonRapporterade spelblock: 1 410 (6 ser.) · 1 292 (6 ser.) · 1 533 (7 ser.)Flera spelblock1119–4 235
7Jan NiskanenRapporterade spelblock: 897 (4 ser.) · 1 286 (6 ser.) · 1 390 (6 ser.) · 1 416 (7 ser.)Flera spelblock1123–4 989
8Alfred BerggrenRapporterade spelblock: 1 341 (6 ser.) · 1 291 (6 ser.) · 1 435 (7 ser.)Flera spelblock019–4 067
9Jesper Larsen06214,71 288
10Anton Ahlgren06213,81 283
11Peter SvenssonRapporterade spelblock: 909 (4 ser.) · 1 329 (6 ser.) · 1 244 (6 ser.)Flera spelblock3016–3 482
12Jesper RunbomRapporterade spelblock: 1 351 (6 ser.) · 1 235 (6 ser.)Flera spelblock1112–2 586
13Anton Persson06202,21 213
14Filip Lindbjer16195,81 181
15Timmie Gunnarsson136174,71 126
16Lisa LindellRapporterade spelblock: 884 (4 ser.) · 1 352 (6 ser.) · 1 101 (6 ser.)Flera spelblock1516–3 337
17Sabina AsplundRapporterade spelblock: 914 (4 ser.) · 1 270 (6 ser.)Flera spelblock510–2 184
18Christian Holmén56206,21 267
19Gustav RanstrandRapporterade spelblock: 980 (4 ser.) · 1 247 (6 ser.)Flera spelblock1310–2 227
20Kim Lingvall56200,01 230
21Joakim Öhrwall66198,01 224
22C-O. PalmérRapporterade spelblock: 882 (4 ser.) · 1 215 (6 ser.)Flera spelblock1110–2 097
23Peder Grimsen46195,51 197
24Joackim Andersson96189,71 192
25Martin Karlsson74213,0880
26Maria Fridell54213,3873
27Jan Larsen34213,8867
28Natalie Wester104206,8867
29Moa Wängqvist424172,3857
30P-E. Ahlström134200,5854
31Glenn Holmén84205,3853
32Johan Gannerud214190,3845
33Christoffer Levin144197,0844
34Yvonne Bjelke-Larsen184192,0840
35Thomas Söderholm244185,8839
36Benny Ahnberg164193,5838
37L-J. Björk124197,5838
38Lena Henriksson374172,5838
39Emil Fransson184190,3833
40Bengt Ahlström204186,8827
41Bengt Carlsson264178,3817
42Louis Lavallee334170,8815
43Jerry Carlstrand184185,5814
44Tommie Rudolfsson294174,3813
45Tobias Gustavsson84194,3809
46R-M. Johansson424158,5802
47Timmy Fredriksson04199,8799
48Olle Gannerud274171,3793
49Tobias Sjöbohm274170,0788
50Benny Rancinger184177,8783
51Paul Örvall64189,3781
52Daniel Berg124181,8775
53Anton Faust04191,3765
54Oskar Wirefeldt44186,5762
55Limpen Lindström124168,0720
56Johan Hedenborg94167,3705
57Jan Ingvarsson164159,8703

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.