Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2015/16

Vårvinden 2016

Stockholm - Vårby, Vårby13 mars 2016

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Norsborgs AIK.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
130
Klasser med deltagare
5 / 5

AKategori J

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Ove Kvist03173,7521
2Conny Nilsson03172,7518
3Tommy Lindström03170,3511
4Joakim Haraldsson03168,3505
5Mikael Andersson03163,7491
6Berth Mattsson03159,0477
7Mikael Jonsson03152,0456
8Anders Åslund03150,3451
9John Strindmark03149,3448
10Stefan Hellman03143,3430
11Peter Svensson03142,7428
12Johan Larsson03134,3403
13Thomas Andersson03131,7395
14Mathias Lööw03127,7383
15Roger Munter03126,3379
16Magnus Hedström03126,0378
17M240764JOH0103119,7359

BKategori J

32 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M140980PET0103154,3463
2Camilla Salkert03153,3460
3Claes Kårsell03149,0447
4Erik Nilsson03148,7446
5A-L. Haataja03148,3445
6Maria Hagstedt03147,3442
7Yonathan Araya Nässel03147,0441
8Stefan Nowakowski03146,0438
9Susanne Karlsson03144,3433
10M160878TOM0103144,0432
11M170672PAT0103142,3427
12Anders Fougner03141,7425
13Michael Strömhielm03140,7422
14Mats Karlsson03137,0411
15Andreas Leuving03136,3409
16Petri Tanner03136,3409
17Anna Nyby-Christensen03136,3409
18Eric Plantin03133,3400
19M050281ERN0103131,3394
20Louise Andersson03130,3391
21Rickard Blomdahl03129,7389
22Caroline Dahlström03128,3385
23M260177JIM0103128,0384
24Mikael Thurfors03128,0384
25M020971ROB0103127,7383
26Susanne Englund03127,3382
27Hanna Jonsson03123,7371
28Emma Jarheim03123,3370
29M061182JON0203120,3361
30Hans Erik Jacobson03120,0360
31Toni Sandelin03118,7356
32M091274MIK0103104,3313

CKategori J

44 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Emelie Egeberg03147,0441
2Staffan Rhedin03144,3433
3Therese Persson03138,3415
4Susanna Holmgren03130,0390
5Nils Rockberg03130,0390
6Lisa Dahl03128,7386
7Fredrik Larsson03128,0384
8Thomas Berglin03127,3382
9David Tärnström03122,7368
10Lotta Elebrand03122,7368
11Mattias Lindberg03122,3367
12Robert Henriques03120,7362
13M080296NIK0103120,0360
14J-E. Lundwall03119,3358
15Daniel Hägerbäck03117,0351
16Edvin Behmer03116,0348
17M011196PAT0103116,0348
18K300785JAN0103114,0342
19K250368CAT0103113,3340
20Frida Ek Kofod03113,0339
21Camilla Lind03113,0339
22K280881LIS0103113,0339
23M310554PET0103112,3337
24Johan Hillborg03112,3337
25M031282DAN0103112,0336
26Åsa Jacobsson03111,3334
27M140879RON0103111,3334
28M100159MAT0103111,3334
29Anna Torngren03110,7332
30Kasper Lindqvist Söderström03106,0318
31M310883SEB0103106,0318
32Stefan Westerdahl03106,0318
33K181174JES0103104,3313
34Patrik Ingö03101,7305
35M290967PAT0103101,3304
36Samuel Bergström03100,0300
37Evelina Sköldehammar0399,3298
38K250478CAM010398,7296
39Sara Torngren0396,3289
40M110988VIK040393,7281
41M020476RIC010392,0276
42K180585MAT010390,3271
43Lena Sommargren0389,0267
44Daniel Pettersson0386,0258

DKategori J

27 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Hampus Hammarbäck03139,0417
2M260197JAK0103126,3379
3M191271BJÖ0103117,7353
4M040675KAJ0103114,3343
5Linnéa Björkqvist03113,0339
6K221285LOV0103108,3325
7Torbjörn Nikolaisen03108,3325
8M071284BJÖ0103106,0318
9M160880JOH0403104,3313
10K100288BRI0103102,7308
11Andreas Hansen03101,0303
12M050254BO 0203101,0303
13M210584MIK0103100,3301
14K050976ANN010399,0297
15K051083ROR010398,7296
16M150764JON010398,7296
17M030986ANT020398,0294
19M120477TOO010396,7290
20M150671AND010396,7290
21K260969ANN010391,0273
22M210889SAM020389,7269
23M210679MIK100387,7263
24Miriam Epstein0387,0261
25M191085TON010386,3259
26M200983CHR010384,3253
27Simon Bernhardsson0382,0246
28K181068AGN010369,7209

EKategori J

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M130173YNG0103104,0312
2K220474ELI010394,3283
3Beata Silemo0385,0255
4K130363SAR010377,0231
5K020276KAT010375,7227
6K031071MAR020372,3217
7M160483MIK010369,7209
8K121187THE010363,3190
9K110784THE010354,7164
10M080159GUN010351,7155