Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2015/16

Påsksmällen 2016

Hässleholms Bowlinghall, Hässleholm25 mars 2016 – 26 mars 2016

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Göinge HIF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
140
Klasser med deltagare
9 / 9

Damer AKategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Emma Persson04181,0724
2Anneli Jacobsen04171,3685
3Maria Billgren04160,3641
4Elina Gustafsson04160,0640
5A-C. Persson04149,3597
6Sara Nordström04148,3593
7Ulrika Persson04141,8567

Damer BKategori J

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Rebecca Lindblad04156,5626
2Karin Bengtsson04134,8539
3Helen Jönsson04133,8535
4Eva Månsson04131,3525
5Sofia Olsson04126,5506
6K131177MAL0104126,5506
7Lena Kronsell04125,8503
8Jenny Andersson04125,3501
9K050988HAN0104124,8499
10Birgitta Anderberg04120,5482
11Eva Sjöbom04113,8455

Damer CKategori J

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Camilla Tuvebrant04126,5506
2Anna Lundström04123,8495
3Sabina Svensson04123,5494
4Sara Gunnarsson04121,0484
5Maria Söderberg04120,8483
6Karin Kristoffersson04117,5470
7Linda Rosberg04115,5462
8Rebecka Löfgren04115,3461
9Emma Tomasson04115,3461
10Sara Milahovic04113,0452
11Anna Stettinius04108,5434
12Olivia Hansson04106,8427
13Anna Bengtsson04106,3425
14K220690SAB0104103,3413
15Filippa Rönde04100,5402
16Sara Hansson0499,8399
17Astrid Andersson0498,0392
18Rebecka Johannesson0490,3361
19Jenny Andersson0485,3341

Damer DKategori J

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Karin Olsson0492,0368
2Karin Levin0489,3357
3Sofia Jacobsson0483,0332
4Hanna Kärrefors0482,8331
5Camilla Olsson0477,5310

Herrar AKategori J

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Thomas Berglund04186,8747
2Jacob Rundgren04184,3737
3Larry Johansson04180,8723
4M150288MAT0104176,3705
5Rickard Svensson04173,0692
6Peter Håkansson04168,0672
7Andreas Nyman04166,5666
8Andreas Åstrand04157,8631
9Dennis Wrennstad04153,0612
10Erik Åkerman04151,5606

Herrar BKategori J

34 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Krister Schouten04170,8683
2Johan Ericsson04161,8647
3Andreas Johansson04161,0644
4Dennis Carlsson04160,0640
5Lucas Larsen04159,3637
6Johan Danielsson04155,5622
7Rasmus Moberg04151,5606
8L-I. Hedlund04150,0600
9Christian Rosengren04148,8595
10M241186LAR0104146,3585
11Laban Larsen04145,5582
12Patric Bohlin04144,8579
13Anders Linderoth04143,5574
14Mats Johansson04143,0572
15Jimmy Månsson04143,0572
16Per Larsson04143,0572
17Fredrik Johannesson04142,8571
18Stefan Hansson04142,3569
19Patrik Forss04142,0568
20J-A. Persson04141,5566
21Mikael Ljungberg04141,3565
22Lars Albertson04139,5558
23Johan Eriksson04139,3557
24Torsten Danielsson04138,8555
25Alexander Hansson04137,8551
26Lennart Jönsson04137,5550
27Andreas Svensson04133,5534
28M220261PER0104132,5530
29Mattias Nilsson04131,3525
30Håkan Johansson04129,5518
31Rasmus Lübeck04127,3509
32Oliwer Enulf04125,8503
33Matteus Pfeiffer04121,3485
34Robert Johansson04106,5426

Herrar CKategori J

32 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jens Nilsson04147,5590
2Albin Stedt04146,5586
3Anders Rosberg04137,8551
4Daniel Gullberg04137,3549
5Kristoffer Roj04136,5546
6Dick Andersson04135,5542
7Lucas Åkerman Berndtsson04134,8539
8Robin Lyzell04133,5534
9Christian Karlsson04133,5534
10Oscar Haggren04129,8519
11Christer Knutson04129,5518
12M210569CHR0104126,3505
13Jan Orest04125,3501
14Max Ryrstedt04124,8499
15Lars Sjölander04123,5494
16Mattias Bjereke04123,3493
17Fredrik Malmsten04123,0492
18M151254KJE0104122,0488
19Per Hansson04121,5486
20Bo Tornberg04120,8483
21Tommy Rosengren04120,3481
22Christoffer Öhrn04119,8479
23Martin Jonsson04119,8479
24Victor Haggren04119,8479
25Mikael Hansen04119,3477
26Thorkild Nissen04116,0464
27Peter Ahnfeldt04114,3457
28M240787JOH0104112,0448
29Tomas Sjöholm0499,8399
30Christian Svensson0494,0376
31Leif Nordström0492,3369
32Peter Wulff0460,8243

Herrar DKategori J

13 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Roland Schumacher04120,5482
2Marcus Svensson04116,8467
3M290372ROB0104116,0464
4Paul Nordkvist04109,3437
5M091070MAT0104109,3437
6Krister Persson04103,8415
7Magnus Asp04100,0400
8Anders Pedersen0495,5382
9Anders Johansson0495,3381
10Petar Savanovic0494,5378
11Jonas Arvidsson0493,3373
12Pär Björkenrud0489,8359
13Mattias Frank0485,8343

RännaKategori J

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Bo Lindahl04178,3713
2K200987SOP0104162,0648
3M250773JON0104142,5570
4Sofie Rubin04130,8523
5Patrik Rubin04123,8495
6M260557ARN0104121,3485
7N-R. Klingstedt04116,5466
8M240950KEN0104108,8435
9Karola Klingstedt04102,5410