Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2015/16

Dalamasters - Final

Hedemora - Vasahallen, Hedemora21 maj 2016 – 22 maj 2016

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Dalarnas BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
16
Klasser med deltagare
1 / 1

Dalamasters - FinalKategori I

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Christoffer LarssonRapporterade spelblock: 749 (4 ser.) · 369 (2 ser.) · 409 (2 ser.) · 176 (1 ser.)Flera spelblock239–1 703
2Johannes TigerstrandRapporterade spelblock: 691 (4 ser.) · 385 (2 ser.) · 411 (2 ser.) · 171 (1 ser.)Flera spelblock339–1 658
3Linus SamuelssonRapporterade spelblock: 692 (4 ser.) · 428 (2 ser.) · 383 (2 ser.)Flera spelblock08–1 503
4Joachim Alenbring-ÖhmanRapporterade spelblock: 696 (4 ser.) · 429 (2 ser.) · 343 (2 ser.)Flera spelblock228–1 468
5Cecilia LassboRapporterade spelblock: 691 (4 ser.) · 355 (2 ser.)Flera spelblock206–1 046
6Alexander TigerstrandRapporterade spelblock: 684 (4 ser.) · 353 (2 ser.)Flera spelblock256–1 037
7Isak BackRapporterade spelblock: 714 (4 ser.) · 349 (2 ser.)Flera spelblock156–1 063
8Jonathan LarssonRapporterade spelblock: 756 (4 ser.) · 340 (2 ser.)Flera spelblock06–1 096
9Glenn Florens84160,0672
10Anton Mäki94157,8667
11Ahmed Shalbak284137,3661
12Wincent Lassbo334126,8639
13Robin Karlsen04155,3621
14Jon Soling Särnblad164139,3621
15Linnéa Tegelbratt174134,8607
16Tobias Lundin264123,5598

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.