Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2016/17

Stockholm Junior Challenger Grand Prix - del 5

Tyresö Bowlinghall, Tyresö3 jan. 2017 – 7 jan. 2017

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
46
Klasser med deltagare
3 / 3

OpenKategori I

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Regina Siverling104203,3853
2Johanna Stål104178,5754
3Moa Ekström104178,3753
4Emil Dressel04186,0744
5Emma Bennerstam104175,5742
6Joakim Karlsson04176,5706
7Jonathan Hallberg04175,8703
8Sebastian Hellsing04175,5702
9Christoffer Cranser04159,3637
10Teo Brolin04152,8611

Hcp KillarKategori J

21 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Kristoffer Sund634156,8879
2Elias Sjögren324179,3845
3Daniel Marianiuk734132,8823
4Kevin Melin314173,8819
5Hugo Nyberg604142,8811
6Niklas Karegård374165,3809
7Oscar Sjögren454154,3797
8Adam Marianiuk764122,5794
9Samuel Molin664132,3793
10Kalle Andersson534144,8791
11Albin Wase284165,3773
12Charlie Pettersén704123,0772
13Mattias Jarbrant614131,5770
14Daniel Jarbrant814108,5758
15Antonio Sherwany674120,3749
16Kim Källström504136,8747
17Christoffer Hallgren564128,8739
18Chris Granström364146,8731
19William Dahlsten82497,3717
20Henrik Carlin91487,8715
21Markus Carlin75494,5678

Hcp TjejerKategori J

15 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Matilda Melin494161,8843
2Rebecka Stål574151,3833
3Alexandra Karlsson434161,5818
4K070703HAY01794124,3813
5Stefanie Layrisse834119,5810
6Lisali From534148,8807
7Linnea Isberg Cranser734124,8791
8Rebecka Wahlström454152,3789
9Isabell From504143,5774
10Hanna Engevall434149,5770
11Ebba Sjögren524140,5770
12Nicole Eriksson774114,3765
13Nicole Layrisse624127,0756
14Sofie Sjögren584128,8747
15Engla Cotera Nilsson684114,0728