Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2016/17

Mitt-Touren 2016-17 Sollefteå

Sollefteå Bowlinghall, Sollefteå1 okt. 2016 – 6 nov. 2016

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Ångermanlands BF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
44
Klasser med deltagare
2 / 2

DamerKategori G

13 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jennifer NylénRapporterade spelblock: 624 (3 ser.) · 1 289 (6 ser.)Flera spelblock469–1 913
2Agneta MattssonRapporterade spelblock: 635 (3 ser.) · 1 219 (6 ser.)Flera spelblock329–1 854
3Isabelle LindgrenRapporterade spelblock: 639 (3 ser.) · 1 209 (6 ser.)Flera spelblock279–1 848
4Veronica BergRapporterade spelblock: 644 (3 ser.) · 1 147 (6 ser.)Flera spelblock319–1 791
5Anette ErikssonRapporterade spelblock: 665 (3 ser.) · 1 100 (6 ser.)Flera spelblock329–1 765
6Jessica Ström193211,0690
7Lisa Malm273189,3649
8Heléne Brännmo293179,0624
9Maggie Norlén533150,7611
10A-C. Johansson433157,7602
11Kristina Huss693127,3589
12Oili Lundström263168,3583
13Karin Borgström213171,3577

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

HerrarKategori F

31 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Björn SchillRapporterade spelblock: 629 (3 ser.) · 1 253 (6 ser.)Flera spelblock229–1 882
2David HåkanssonRapporterade spelblock: 649 (3 ser.) · 1 238 (6 ser.)Flera spelblock409–1 887
3Anders CarlssonRapporterade spelblock: 639 (3 ser.) · 1 233 (6 ser.)Flera spelblock399–1 872
4Kjell AnderssonRapporterade spelblock: 633 (3 ser.) · 1 219 (6 ser.)Flera spelblock299–1 852
5Mikael HenrikssonRapporterade spelblock: 669 (3 ser.) · 1 193 (6 ser.)Flera spelblock519–1 862
6Magnus NilssonRapporterade spelblock: 747 (3 ser.) · 1 179 (6 ser.)Flera spelblock159–1 926
7Andreas HellströmRapporterade spelblock: 620 (3 ser.) · 1 160 (6 ser.)Flera spelblock429–1 780
8Tommy ErikssonRapporterade spelblock: 639 (3 ser.) · 1 154 (6 ser.)Flera spelblock319–1 793
9Stefan BorgströmRapporterade spelblock: 627 (3 ser.) · 1 148 (6 ser.)Flera spelblock59–1 775
10Kjell GrundströmRapporterade spelblock: 629 (3 ser.) · 1 146 (6 ser.)Flera spelblock249–1 775
11Joakim WingstedtRapporterade spelblock: 655 (3 ser.) · 1 146 (6 ser.)Flera spelblock339–1 801
12M021254LAR01Rapporterade spelblock: 630 (3 ser.) · 1 137 (6 ser.)Flera spelblock449–1 767
13L-E. HellströmRapporterade spelblock: 634 (3 ser.) · 1 135 (6 ser.)Flera spelblock189–1 769
14Peter HellströmRapporterade spelblock: 687 (3 ser.) · 1 121 (6 ser.)Flera spelblock79–1 808
15Mikael WiklundRapporterade spelblock: 697 (3 ser.) · 1 110 (6 ser.)Flera spelblock169–1 807
16Alf Hjalmarsson203188,7626
17Urban Norman13204,7617
18Torbjörn Jonsson03205,0615
19Jonas Romberg Sjöberg153187,0606
20Mats Lundström193181,0600
21Stefan Söderlund23197,7599
22Urban Johansson343165,7599
23Mikael Sahlberg283171,3598
24Mattias Jonsson43194,7596
25Göran Henriksson263171,7593
26L-E. Renberg283167,7587
27Wilhelm Hofmann313160,0573
28Leeo Kårvall433147,3571
29Hans Eriksson443143,7563
30Ludvig Hübinette383132,3511
31Robert Finli123131,0429

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.